Myślenice debiutują z biegiem ulicznym. Od razu w cyklu

 

Myślenice debiutują z biegiem ulicznym. Od razu w cyklu


Opublikowane w czw., 29/01/2015 - 12:35

Trwają zapisy do pierwszej edycji Myślenickiego Biegu Ulicznego. Zawody są równocześnie pierwszymi w ramach cyklu „Biegam w Małopolsce” składającego się z czterech imprez. Bieg w Myślenicach wystartuje 15 marca.

Nie jest to pierwsza próba zorganizowania imprezy biegowej w Myślenicach. Przypomnijmy, że wcześniej rozgrywany był tu górski Wiosenny Bieg Myślenicki w stylu alpejskim (ostatnia edycja w 2013 roku). Tym razem zamiast wspinania się na pobliską górę Chełm, biegaczy czeka rywalizacja po ulicach Zarabia – jednej z dzielnic miasta.

Uczestnicy Myślenickiego Biegu Ulicznego rywalizować będą na dystansie 10 km. Trasa zapowiadana jest jako płaska i szybka, dobra do bicia rekordów życiowych. Przyciągnąć ma to miłośników ścigania. Dodatkowo termin imprezy, przypadający na tydzień przed Półmaratonem Marzanny w Krakowie, sprzyja sprawdzaniu formy.

– Do Myślenic jedziemy z dwóch powodów. Po pierwsze bieg jest blisko, bo ta miejscowość jest położona zaledwie 10 km od domu. Drugi powód to chęć przetarcia się przed dłuższymi dystansami. Wiele osób od nas z klubu celuje w półmaratony i maratony, więc będzie to dla nich bardzo dobry trening. Każdy z nas ma swoje cele i da z siebie wszystko. Start w Myślenicach powie nam w jakiej jesteśmy formie – mówi Piotr Korbas z Klubu Biegacza w Dobczycach, który wystawi w Myślenicach siedmiu zawodników.

Podobnych opinii na forach internetowych nie brakuje – bieg postrzegany jest przez wielu jako dobre rozpoczęcie sezonu startowego i przygotowanie do wiosennych klasyków. Jak na debiut imprezy, zainteresowanie jest spore.

Jak do tej pory chęć udziału w imprezie zgłosiło prawie 140 uczestników. Głównie są to biegacze z Krakowa. Nie brakuje jednak biegaczy z samych Myślenic, wspomnianych Dobczyc, Mszany Dolnej, Nowego Targu czy nawet Rzeszowa. Zapisy przyjmowane będą także w dniu zawodów. Limit startujących wynosi 500 osób.

Start biegu znajdować się będzie przy ul. Piłsudskiego. Natomiast meta oddalona będzie o ok. 400 metrów i znajdować się będzie przy ulicy Zdrojowej 18. Tam też zlokalizowane będzie biuro zawodów w Małopolskiej Szkole Gościnności. Centrum czynne będzie w godzinach od 7:30 do 9:40. Początek biegu o godzinie 10:00.

Myślenicki Bieg Uliczny w naszym KALENDARZU IMPREZ.

W skład cyklu „Biegam w Małopolsce” wchodzą jeszcze:

  • I Półmaraton Siemaszki Gmina Liszki 24.05.2015 – dystans 21,0975 km
  • IV Bieg nad Jeziorem Rożnowskim Gródek nad Dunajcem 12.07.2015 – dystans 10 km
  • Festiwal „Kraków się rusza” 6.09.2015 – dystans 7 km (otwarty) i 5km (Bieg Boso)

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce