Na 10 km pamięci trenera boksu Andrzej Gmitruka

 

Na 10 km pamięci trenera boksu Andrzej Gmitruka


Opublikowane w czw., 13/02/2020 - 23:07

Tego nazwiska nie trzeba przedstawiać kibicom szermierki na pięści. A tych wśród biegaczy z pewnością nie brakuje.

Andrzej Gmitruk był wybitnym trenerem i promotorem bokserskim. Szkolił medalistów Legii: Kazimierza Szczerbę i Krzysztofa Kosedowskiego. Jego podopiecznymi byli m.in. Henryk Petrich, Jan Dydak, Janusz Zarenkiewicz, czy też Andrzeja Gołota, Tomasz Adamek, Artura Szpilka i Mateusz Masternak. Komentował walki bokserskie w telewizji.

Zmarł nagle w wieku 67 lat. Okoliczności były tragiczne. Próbował ugasić pożar, który rozpoczął się od świeczki zapalonej w rocznicę śmierci syna.

Dwa lata po tamtych wydarzeniach, 22 marca odbędzie się bieg jego imienia. - Chcieliśmy, żeby to był bieg, bo organizacją biegów zajmujemy się na co dzień, a bieganie to także nieodłączny element treningu bokserskiego - wyjaśnili nam organizatorzy biegu im. Andrzej Gmitruka.

Biegacze wystartują o 10:00 spod Stadionu Legii i tam też przekroczą linię mety. Do pokonania będą mieli 10 km ze stadionu na Stare Miasto i z powrotem. Koniec biegu został przewidziany na 11:30. Na terenie Legii będzie również działało miasteczko biegacza.

Do 15 marca obowiązują niższe opłaty startowe. Bez koszulki technicznej w pakiecie, wpisowe wynosi 80 zł. Z koszulką - 100zł. Kibice Legii posiadający karnety na ekstraklasowe mecze swoje drużyny mogą skorzystać z 50% zniżki. Po 15 marca zostaną zamknięte zapisy internetowe, a opłaty wzrosną.

Wpisowe ma pomóc nie tylko pokryć koszty imprezy, ale zebrać również pieniądze dla Agnieszki Gmitruk, wdowy po trenerze, która znalazła się w trudnej sytuacji. Po chorobie zaczęła tracić wzrok. I chociaż były czas poprawy, po jakimś czasie straciła wzrok. Samotnie wychowuje córkę. Bieg ma być dla niej wsparciem.

Zapisy do biegu: TUTAJ

Wydarzenie na facebooku: TUTAJ

IB

fot. youtube


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce