Na orientację z Rysiem w Kątach Wrocławskich [WIDEO]

 

Na orientację z Rysiem w Kątach Wrocławskich [WIDEO]


Opublikowane w pt., 14/02/2014 - 14:44

Maratońska trasa pokonywana nocą, drużynowo marszem lub biegiem, 11 punktów kontrolnych, kilkanaście zdań fizycznych i umysłowych do wykonania. Tak w skrócie przedstawia się II edycja Nocnego Maratonu z Przygodami dla Służb Mundurowych i ich Sympatyków „Ryś”, który 5 kwietnia odbędzie się w Kątach Wrocławskich.

Jak anonsuje Piotr Pilski z Zarządu Terenowego NSZZFiPW przy Zakładzie Karnym nr 2 we Wrocławiu, organizator imprezy, na trasie uczestnicy będą musieli wykazać się rozlicznymi talentami i umiejętnościami. – Ponieważ będziemy biegać po zmroku i w lesie, szczególnie przydatna ma być biegłość w posługiwaniu się kompasem i mapą oraz umiejętność wypoczynku na trasie – wskazuje.  

Zawody będą miały formę zespołową (3 lub 4 biegaczy w drużynie). Wygra ta drużyna, która najszybciej dotrze do mety, zaliczając wczesnej wszystkie punkty kontrolne i wszystkie zadania nakreślone przez organizatora. – W tym roku przygotujemy zadania związane tematycznie m.in. z II wojną światową. Do pokonania będzie też 80-metrowy most linowy. Niespodzianką będą na pewno punkty przygotowane przez ekipę rajdów offroad oraz hufiec ZHP – wylicza organizator. Podkreśla, ze zwycięzcami imprezy będą wszyscy, którzy odważą się wziąć w niej udział.

Maraton odbędzie się w godzinach nocnych (start imprezy zaplanowano na godzinę 19.00) z 5 na 6 kwietnia, na rozległym terenie wokół Kątów Wrocławskich. Jak mówi Piotr Pilski, „piękne okoliczności przyrody, ale też duch zdrowej, sportowej rywalizacji, współdziałanie i wzajemne wsparcie ze strony członków drużyny dostarczą niezapomnianych przeżyć, które na długo zagoszczą w pamięci uczestników”.

Do imprezy można się zapisać przez e-mail. Zgłoszenia wraz z wpisowym (w kwocie 25 zł od członka drużyny) będą przyjmowane do 22 marca. Obowiązuje limit 300 uczestników – pierwszeństwo w uzyskaniu numeru startowego będą mieli przedstawiciele służb mundurowych (na dzień 14 lutego zarejestrowanych jest 58 osób, podzielonych na 14 zespołów).

Strona zawodów:

www.rys.ztfiolki.pl

Regulamin:

www.rys.ztfiolki.pl/?q=regulamin

Rejestracja:

Na e-mail: patryk@ztfiolki.pl należy przesłać:

  • Imię i Nazwisko
  • Nazwa drużyny (w przypadku kategorii Służb Mundurowych należy dodatkowo określić daną formację mundurową)
  • Adres
  • Numer kontaktowy

Tak było w ubiegłym roku

Pierwsza edycja „Rysia” odbyła się w listopadzie 2013 r.. Wzięło w niej udział 129 biegaczy tworzący 37 zespołów. W stawce nie zabrakło reprezentantów gospodarzy, ale też samorządowców, strażaków – zawodowych i ochotniczych, czy policjantów. Rywalizacja toczyła się na nieoświetlonych, błotnistych i zamglonych drogach, przy temperaturze nie przekraczającej 5 stopni Celsjusza.

Wśród zadań przygotowanych przez organizatorów były m.in. wspinaczka na drzewo w uprzęży asekuracyjnej, resuscytacja krążeniowo-oddechowa manekina czy pokonanie fragmentu trasy w pełnym uzbrojeniu przeciwskażeniowym, z maską przeciwgazową na głowie.

Najlepiej z trasą i zadaniami poradził sobie zespoły 10BKPanc i Maratonu Leszno, które ukończył zawody w czasie bliskim 5 godzinom.

Obszerne galerie z zawodów można obejrzeć TUTAJ. Poniżej relacja wideo z imprezy.

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce