Na szczyt po schodach. Rusza Skyrunning Tower Cup [AKTUALIZACJA]

 

Na szczyt po schodach. Rusza Skyrunning Tower Cup [AKTUALIZACJA]


Opublikowane w wt., 11/02/2014 - 09:14

Nagroda na mecie? Widok ze szczytu biurowca

Bieg na Szczyt odbędzie się w Warszawie 15 marca już po raz czwarty. Znów przy pełnej frekwencji. To jedna z pierwszych imprez Pucharu Świata w Biegach Po Schodach. Przypomnijmy, w ubiegłym roku w cyklu zwyciężył Piotr Łobodziński.

Formuła stołecznych zawodów jest bardzo prosta - trzeba wbiec na 37. piętro biurowca Rondo 1. Można to zrobić pokonując 836 schodów, pod warunkiem, że jest się w naprawdę dobrej kondycji.

Bieganie po schodach wymaga nie lada siły biegowej. Mimo to staje się coraz bardziej popularne. Najbardziej znany jest bieg w Empire State Building, którego 37. edycja została rozegrana w zeszłym tygodniu. Zwyciężczynią po raz piąty została Australijka Suzy Walsham, która 1576 stopni pokonała w czasie 11:57. Wśród panów najszybszy okazał się Norweg Thorbjorn Ludvigsen (10:06).

Podobne biegi odbywają się na całym świecie. W Polsce nadal są nowością, ale rozwijają się dynamicznie. Mamy już mistrzostwa Polski w Katowicach, Bieg po schodach Stadionu Narodowego i m.in. Bieg na Szczyt w Warszawie. Tegoroczne zapisy trwały jedynie 25 minut. Tyle wystarczyło, by zapełnić 500 miejsc na liście startowej.

– Przy tej popularności biegania, takie szybkie zapisy stają się normą. Podobnie było w zeszłym roku i właściwie od pierwszej edycji obserwujemy duże zainteresowanie tym biegiem. W Polsce odbywa się zaledwie kilka takich imprez, a nasze zawody mają rangę Grand Prix of Poland w cyklu Towerrunning World Cup – wyjaśnia Dariusz Pawelec z firmy Sport Evolution, która organizuje Bieg na Szczyt.

Bieg jest wydarzeniem sportowym, ale także charytatywnym. Opłata startowa jest przekazywana na Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. W 2013 roku zebrano w ten sposób niemal 25 000 złotych.

Teraz pozostaje tylko czekać na zapisy uzupełniające, które jak zapewnia organizator, odbędą się jeszcze w tym tygodniu, prawdopodobnie w środę lub czwartek oraz zaplanować kibicowanie zawodnikom, którzy 15 marca ruszą na schody budynku Rondo 1.

IB

Fot. Sport Evolution, fot. Jacek Prondzyński

AKTUALIZACJA:

Dodatkowe zapisy do startu w biegu zostaną uruchomione w czwartek, 13 lutego o godz. 12:00. - Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce