Nad Wisłą pobiegniesz od zamku do zamku

 

Nad Wisłą pobiegniesz od zamku do zamku


Opublikowane w czw., 09/10/2014 - 14:10

W najbliższą niedzielę, 12 października po raz 36 nad Wisłą spotkają się amatorzy biegania. Wyruszą z Baranowa Sandomierskiego prawym brzegiem Wisły do Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu. Impreza ma długoletnią tradycję i swoją obecną nazwę przybrała już w 1978 roku. Organizatorzy to osoby związane z Klubem Biegacza ‘WITAR’ Tarnobrzeg. Są dobrze znani z innego swojego biegu Maratonu Tarnobrzeskiego.

Na 36. Bieg Nadwiślański składają się:  15-kilometrowy bieg, mistrzostwa nordic walking również rozgrywane na dystansie 15 km  oraz biegi młodzieżowe. Przed biegami głównymi w alejach Parku Dzikowskiego rywalizować będą dzieci. Pierwsze starty to biegi dzieci niepełnosprawnych, które pokonają dystans 50 metrów, po nich wystartują dzieci na dystansach 400m i 1000m, a na koniec organizatorzy przewidzieli mistrzostwa młodzieżowe w nordic walking na dystansie 1000m oraz bieg open o długości 2km.

Patronem 36 edycji biegu nadwiślańskiego, podobnie jak Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, jest Alfred Feyer zapalony piłkarz i biegacz. Chociaż jego kariera lekkoatlety zaczęła się stosunkowo późno, to jednak zdążył ustanowić kilka rekordów Polski

Jego kariera niestety nie trwała długo, zginął tragicznie w pożarze ratując zbiory Zamku Dzikowskiego w 1927r.  W pierwszych latach po II wojnie światowej dla uczczenia pamięci legendarnego Feyera zaczęto organizować biegi na terenie parku Zamku Dzikowskiego. W latach 60. były „Jesienne Biegi Przełajowe o Puchar Przechodni Alfreda Freyera,  a od 78 r. organizowany jest właśnie memoriał

Sekretariat w Zamku Dzikowskim biegu  będzie czynny  w dniu zawodów od godziny 7:00 na mecie. Stamtąd biegacze zostaną przewiezieni na start pod zamek w Baranowie Sandomierskim. Wystartują o godzinie 11.00 i Wisłostradą, trasą asfaltową z dwoma podbiegami, dotrą do Zamku Dzikowskiego.

Informacje

KR/IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce