Nagrody Fair Play IAAF – Piotr Lisek z nominacją


Opublikowane w pon., 07/10/2019 - 15:15

Mistrzostwa świata w Dosze potwierdziły, że lekkoatletyka to nie tylko zaciekła rywalizacja o sekundy, centymetry czy punkty. To także przyjaźń, gesty szacunku i wzajemnej pomocy. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF postanowiło wyróżnić cztery z nich, a ich bohaterów nominować do nagrody Fair Play. Szansę na nią ma m. in. Piotr Lisek.

Medaliści konkursu skoku o tyczce zostali docenieni za koleżeństwo i wzajemny szacunek okazany sobie zarówno w trakcie zawodów, jak i podczas wspólnego świętowania zdobytych trofeów. Przypomnijmy, że złoto zdobył Amerykanin Sam Kendricks, srebro Szwed Arman Duplantis, a brąz Polak Piotr Lisek.

Nominowana została także amerykańska tyczkarka Sandi Morris, która jako pierwsza pospieszyła z gratulacjami do zwyciężczyni, Rosjanki Andżeliki Sidorowej, występującej pod flagą neutralną. To właśnie ona odebrała Morris zwycięstwo.

Uwadze jurorów umknęła, niestety, postawa Francuzki Ninon Guillon-Romarin, która pożyczyła swoją tyczkę Angelice Bengtsson, a Szwedka ustanowiła rekord kraju! Z tej okazji redakcja TVP Sport postanowiła wysłać Skandynawce prezent. Czekamy na wieści z Woronicza.

Nominację do IAAF Fair Play Award otrzymała też Brytyjka Dina Asher-Smith, która po finale biegu na 200 m postanowiła pomóc kontuzjowanej reprezentantce USA. Choć chwilę wcześniej została mistrzynią świata, pomogła wsiąść rywalce na wózek.

Na koniec scena, którą zapamiętamy na długo. Podczas biegu eliminacyjnego na 5000 m reprezentant Gwinei Bissau Braima Dabo pomógł dokończyć zawody wyczerpanemu Jonathanowi Busby'emu z Aruby. Choć pod ramię prowadził innego zawodnika, ofiarny biegacz ustanowił w Dosze rekord życiowy wynoszący 18:10.87. Zdjęcia tej dwójki obiegły cały świat.

Spośród nominowanych wyłoniona zostanie finałowa trójka. Głosy można oddawać poprzez udostępnianie odpowiednich postów na profilach społecznościowych IAAF. Zwycięzców konkursu (choć tak naprawdę wszyscy wyróżnieni sportowcy mogą czuć się zwycięzcami) poznamy 23 listopada podczas gali IAAF w Monako.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce