Najciekawsze maratony wg Forbesa cz.1

 

Najciekawsze maratony wg Forbesa cz.1


Opublikowane w pon., 05/11/2012 - 08:59

W tym roku czasopismo Forbes przygotowało zestawienie 10 najciekawszych ich zdaniem maratonów na świecie.  Poniżej przedstawiamy pierwszych 5 z wybranych maratonów.

Napa Valley Maraton, Kalifornia, USA
Data: 3 marca 2013

Dzięki niewielkiej liczebności maratonu (co roku organizatorzy narzucają limit 2 300 uczestników), biegacze mają nieco więcej przestrzeni dla siebie. Trasa wiedzie wzdłuż wschodniej części doliny i prowadzi do miasta Napa.  To co jest najbardziej charakterystycznego dla tych zawodów, to oszałamiający widok na dolinę, drzewa owocowe i połacie kwiatów gorczycy. W tę scenerię wspaniale wpisuje się 300 architektonicznie unikalnych winnic, które swym wyglądem przypominają zamki, pałace i wille. Nie licząc ostatniej prostej wiodącej do Napa, na trasie jesteś tylko ty, droga i spowijające zbocza doliny winorośle. Maraton corocznie jest w pełni obsadzony biegaczami, a jego organizacja jest podobno doskonała.

Maraton w Bostonie, Massachusetts, USA
Data: 15 kwietnia 2013

Jako najstarszy (odbył się już 114 razy) i najbardziej prestiżowy wyścig na całym świecie stanowi cel życiowy nawet dla doświadczonych biegaczy.  By móc wziąć w nim udział należy przejść przez kwalifikacje i osiągnąć narzucony przez organizatorów czas, różny w zależności od wieku i płci, w dowolnym maratonie, który odbył się w ciągu ostatniego 1,5 roku.  Trasa wiedzie od Hopkinton i wiedzie przez niewielkie miasteczka Nowej Anglii  z metą w centrum Bostonu. Pomiędzy 20 a 21 milą znajduje się cieszące się zła sławą wśród biegaczy i trudne do pokonania wzniesienie Heartbreak Hill (teren wznosi się od 27 m do 72).  Przygotujcie się więc do niego odpowiednio!

Virgin London Maraton, Londyn, Wielka Brytania
Data: 21 kwietnia 2013

Trasa biegu przebiega obok najbardziej znanych zabytków w Anglii, w tym Big Bena,Tower of London, London Eye, wzdłuż Tamizy i Tower Bridge.  Co roku ok. 30 000 biegaczy ściga się w londyńskim maratonie, co czyni go jednym z największych na świecie. Zawodnicy startują w Parku Greenwich i stamtąd biegną do mety zlokalizowanej przy Pałacu Buckingham. Ukończenie trasy można świętować w jednym z okolicznych pubów przy kuflu słynnego angielskiego piwa.

Maraton w Vancouver, Kanada
Data: 5 maja 2013

Vancouver w tym roku zadebiutowało nową trasą, która obejmuje większą liczbę malowniczych zakątków miasta, w tym jego unikalnych dzielnic, pięknych parków i falochronów. Bieg rozpoczyna się w parku Królowej Elżbiety i przebiega przez 7 osiedli, wzdłuż plaży na wybrzeżu hiszpańskim, kończąc w centrum miasta. Jeśli planujecie udział w tym maratonie, to spieszcie się, gdyż organizatorzy zakładają udział tylko 5000 uczestników.

Maraton na Wielkim Murze Chińskim, Tiajin, Chiny
Data: 18 maja 2013

Jeśli lubisz naprawdę wymagające trasy, to ten maraton jest w sam raz dla ciebie. Z góry należy założyć, że w tej imprezie ten sam dystans 42K biegnie się o 50% dłużej, niż zazwyczaj, ze względu na konieczność pokonania 5164 schodów w górę lub w dół. Stąd limit czasowy wynosi 8 godzin. Bieg rozpoczynamy od wioski Huangyaguan, położonej na północny wschód od Tokio i kieruje się prosto w stronę muru. Z góry można podziwiać piękne widoki na chińskie wsie. Trasa w pewnym momencie przenosi się z muru i wiedzie bezpośrednio przez wsie oraz pola ryżowe, po to by w końcowej części znów powrócić na mur. Wyścig dla naprawdę wytrwałych!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce