Najciekwasze maratony wg Forbesa cz.2

 

Najciekwasze maratony wg Forbesa cz.2


Opublikowane w pt., 09/11/2012 - 14:02

Przedstawiamy druga część listy najciekawszych maratonów opublikowana przez największy miesięcznik biznesowy na świcie - Forbes

Maraton w Paryżu, Francja

Data: 7 kwietnia 2013

Niektórzy twierdza, że najlepszym sposobem na zwiedzenie Paryża jest wzięcie udziału w kwietniowym maratonie. Wynika to z faktu, że jego trasa została wytyczona wzdłuż Sekawny, wśród najpiękniejszych zabytków miasta, w tym m.in. Wieży Eiffela, Katedry Notre-Dame czy Placu Bastylii. Co roku w biegu bierze udział ok. 35 000 – 40 000 uczestników. Startują z Pól Elizejskich, by zakończyć maraton na mecie zlokalizowanej przy Łuku Triumfalnym. Organizatorzy zadbali o typowo francuski charakter imprezy, serwując biegaczom na jednej ze stacji odżywczych wino i sery. 

Międzynarodowy maraton w Big Sur, Kalifornia, USA

Data: 28 kwietnia 2013

Maratończycy biegną po najbardziej malowniczej części kalifornijskiego wybrzeża, zwanej Big Sur. Wzniesienia i dość silne wiatry są sporym utrudnieniem, lecz wspaniałe widoki na Ocean Spokojny motywują do kontynuowania wyścigu. Jeśli chcecie wziąć udział w  tej imprezie, radzimy wcześnie się rejestrować, gdyż cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem i miejsca szybko się wyczerpują.

 

Maraton w Zatoce Wzgórza Świetego Michała, Francja

Data: 5 maja 2013

Maraton ten to jedyny bieg we Francji z trasą point-to-point, podczas którego zawodnicy widzą metę przez całe 42km. Trasa wiedzie wzdłuż wybrzeża Normandii od miasta Cancale w Brytanii do ufortyfikowanej wioski położonej na szczycie Wzgórza Świętego Michała. Stosunkowo płaska nawierzchnia pozwala na podziwianie zapierających dech w piersiach widoków zatoki.

Maraton The Big Five w prowincji Limpopo, Republika Południowej Afryki

Data: 22 czerwca 2013

Ten wyścig to safari i maraton w jednym. Jest jednym z najtrudniejszych biegów na cąłym świecie, gdyż cała trasa prowadzi przez wzniesienia i doliny rezerwatu Entabeni Game położonego w północno-wschodniej części RPA. Rezerwat to prywatny obiekt, prawdziwa kraina czarów, zamieszkała przez dzikie zwierzęta ze zróżnicowanym krajobrazem. Wysiłek zostanie zrekompensowany możliwością bezpośredniego obcowania z antylopami, żyrafami i zebrami. Jedna z części maratonu wiedzie również przez tereny zamieszkałe przez lwy.

Maraton w Atenach, Grecja

Data: 11 listopada 2012

Tu się wszystko zaczęło: początek trasy został usytuowany w miejscu, gdzie kiedyś znajdowało się starożytne pole bitewne w mieście Maraton. Trasa jest dość wymagająca, rozpoczyna się na wybrzeżu Morza Egejskiego i wspina się w górę w stronę Aten na wysokość ok. 110 m. n.p.m.  Jednak bieganie po tej legendarnej trasie liczącej ponad 2 500 lat wynagradza wszelkie trudy, zwłaszcza, gdy przekracza się metę na Stadionie Panateńskim, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie w 1896 r. 

Źródło: www.forbes.com

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce