Największy bieg charytatywny na świecie. Kończą się zapisy na Wings for Life Run

 

Największy bieg charytatywny na świecie. Kończą się zapisy na Wings for Life Run


Opublikowane w pt., 25/04/2014 - 16:28

Zapisy na Wings for Life Run, największy bieg charytatywny na świecie, dobiegają końca. Dołączyć do listy startujących można już tylko do niedzieli.

Bieg zaplanowano na 4 maja, a jego celem jest zebranie funduszy na badania nad rdzeniem kręgowym. Organizatorzy wierzą, że w przyszłości będzie możliwe znalezienie sposobu, by przywrócić sprawność osobom z takim urazem.

Na wózek trafiają często młode osoby, a przyczyną ich kalectwa są najczęściej wypadki komunikacyjne. Dzięki takim inicjatywom jak Wings for Life Run, każdy biegacz ma szansę przyczynić się do zmiany ich sytuacji życiowej. Cała kwota zebrana w ramach wpisowego zostanie przekazana fundacji prowadzącej badania naukowe nad możliwością reaktywacji przerwanego rdzenia kręgowego.

Bieg jest także atrakcją sportową. Formuła biegu zakłada, że to meta będzie goniła biegaczy. 30 minut po starcie zawodników, na trasę wyjedzie samochód pościgowy. Zawodnik, który najdłużej zdoła unikać wyprzedzenia przez samochód zwycięża w danym kraju. Ten, który zejdzie z trasy jako ostatni wśród uczestników imprezy w 32 krajach, zostanie zwycięzcą globalnym i wygra podróż dookoła świata, z przystankami w Salzburgu, Stambule, Kapsztadzie, Hongkongu, Bangkoku, Sydney, Fidżi, Los Angeles i Rio de Janeiro.

W projekt zaangażowało się wielu biegaczy, sportowców i celebrytów. W roli zawodnika lub ambasadora imprezy wystąpią m.in. kierowca Formuły 1 Sebastian Vettel, narciarka alpejska Lindsey Vonn, Mark Webber, Felix Baumgartner.

W Polsce bieg odbędzie się jedynie w Poznaniu. Start punktualnie o godz. 12:00.

Rejestracja 

Informacje

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce