Narty biegowe: Zostań Mistrzem Polski Amatorów

 

Narty biegowe: Zostań Mistrzem Polski Amatorów


Opublikowane w czw., 23/01/2014 - 09:34

Biegasz na nartach? Mamy dla Ciebie kolejne zaproszenie. Tym razem do Piwnicznej-Zdrój, gdzie w dniach 15-16 lutego odbędą się Mistrzostw Polski PZN Amatorów. Tytuły czempionów zostaną rozdane podczas III Biegu Popradzkiego. Festiwal Biegowy objął patronat nad imprezą. 

Zawody odbędą się na zmodernizowanych trasach biegowych położonych tuż przy granicy ze Słowacją, na wysokości 930 m.n.p.m. Systematycznie biegano tu już w latach 80., a jednym z najbardziej znanych zawodników, którzy mieli okazję tu gościć, był mistrz świata Józef Łuszczek.

– Zakopiańczyk bardzo pozytywnie wyrażał się o tych trasach. Wcale mnie to nie dziwi, bo idealnie nadają się do biegów na nartach - są zróżnicowane, z podbiegami i zjazdami, ale też płaskimi odcinkami – przekonuje Mateusz Mikulski Ambasador Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdrój, współorganizator imprezy, szczycącej się „złotą śnieżynką PZN”.   

Rywalizacja o tytuły i nagrody toczyć się będzie w 7 kategoriach wiekowych, zarówno w stylu dowolnym (sobota 15 lutego) jak i klasycznym (niedziela 16 lutego). Panie będą miały do pokonania 12 km, panowie 18 km. – Zastosowanie będą miały przepisy PZN i FIS – podkreśla organizator. Dodaje, że wyniki biegu zostaną zaliczone ponadto do Pucharu Polski PZN Amatorów, który obejmuje ponad 10 imprez rozgrywanych w całym kraju.

W zawodach może wziąć każdy pełnoletni biegacz. Młodzież w wieku 16 lat plus startuje za zgoda rodzica / opiekuna. Limit uczestników każdego z biegów ustalono na 300 osób. Zapisy do imprezy potrwają do 14 lutego. Do 31 stycznia obowiązuje najniższa opłata startowa - 30 zł. Organizator przewiduje także zniżki dla posiadaczy Karty Biegacza.

Każdy z uczestników imprezy otrzyma pamiątkowy medal.

– Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników białego szaleństwa na dwudniową imprezę pełną zabawy, emocji i sportowej rywalizacji – zachęca Mateusz Mikulski.

Oficjalna strona zawodów

Regulamin

Zapisy

Polecamy i zapraszamy!

GR

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce