Nasz ambasador Bartłomiej Olbrych pobiegł rewelacyjnie w 50. Maraton Dębno

 

Nasz ambasador Bartłomiej Olbrych pobiegł rewelacyjnie w 50. Maraton Dębno


Opublikowane w śr., 22/05/2024 - 11:46

Maraton Dębno  to maratoński bieg uliczny rozgrywany co roku w Dębnie. Jest to najstarszy maraton rozgrywany w Polsce. 12 maja rozegrano jubileuszową 50 – tą jego edycję, a na starcie stanęło ponad 2500 zawodników, w tym ponad 70 policjantów. W tym wyjątkowym wydarzeniu nie zabrakło również Bartłomieja Olbrycha, Ambasadora Festiwalu Biegów, na co dzień funkcjonariusza Policji z Komisariatu Policji w Bieczu, który wywalczył wysokie trzecie miejsce w XIX Mistrzostwach Polski Policji w Biegu Maratońskim. Bartłomiej triumfował z imponującym czasem 2:49:57.

 

- Miało być stosunkowo lekko, ale... niestety nie było. Maraton Debno  trochę mnie sponiewierał. Plan był jasny, złamać 2:50. Do 32 km całkiem spoko, biegłem swoje nawet z zapasem, często schodząc poniżej 4:00/km jednak "cudowne słońce" i dość mocne podmuchy wiatru zrobiły ze mną swoje i z kolką borykałem się przez kilka kilometrów, która wzorowo utrudniało mi trzymanie tempa. Od 38 kilometrów biodra i pośladki odmówiły posłuszeństwa i po szybkiej kontroli zegarka zaczęła się kalkulacja co robić, żeby osiągnąć cel... po prostu z zaciśniętymi zębami starałem się biec jak najszybciej i ekonomiczniej. Wynik na mecie... 2:49:57 i udało się, taki był cel i plan zejść poniżej 2:50,00. Jednocześnie udało się zająć III miejsce w Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie. Dziękuję wszystkim za trzymanie kciuków, ciepłe słowa przed i po biegu. Jesteście niesamowici. W sposób szczególny dziękuję obecnym ze mną na miejscu biegaczom z powiatu gorlickiego Aleksandrowi Szurkowi, Arturowi Rogozińskiemu i Jakubowi Szarłowiczowi. Dzięki mojemu trenerowi Bartoszowi Feiferowi z kawał dobrej roboty – relacjonuje Bartłomiej Olbrych.

 

Naszemu biegaczowi wspaniałego sukcesu i realizacji, do którego przygotował się od dłuższego czasu i do zobaczenia na Festiwalu Biegów 2024.

 

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Fot: Archiwum Bartłomieja Olbrycha

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce