Nasz ambasador Karol Bosy Wirus Trojan po raz drugi zaprasza na imprezę biegową "Hipnij na Kozie Żebro"

 

Nasz ambasador Karol Bosy Wirus Trojan po raz drugi zaprasza na imprezę biegową "Hipnij na Kozie Żebro"


Opublikowane w wt., 20/02/2024 - 11:38

Nasz Ambasador Festiwalu Biegów Karol Bosy Wirus Trojan-trener naturalnej amortyzacji po raz drugi zaprasza wszystkich chętnych na bardzo ciekawą imprezę biegową o nazwie "Hipnij na Kozie Żebro"

 

- W tym roku, na drugiej edycji „Hipnij na Kozie Żebro”, spotkamy się z Wami w niedzielę 28 kwietnia. Jak zapowiadaliśmy Wam w zeszłym roku, tak też dotrzymujemy słowa z wprowadzeniem nowego dystansu. Komu, więc mało będzie pięciokilometrowej włóczęgi, będzie mógł się zmierzyć z dwukrotnie dłuższą trasą, której nadaliśmy imię „KOZIOŁ” - zachęca z uśmiechem Karol Bosy Wirus Trojan, Ambasador Festiwalu Biegów.

Celem imprezy jest nie tylko propagowanie aktywności fizycznej jako ważnego elementu dbania o dobry stan zdrowia i popularyzacja biegania jako formy spędzania wolnego czasu, ale także promocja walorów krajoznawczych, dziedzictwa kulturowego terenów należących do Gmin: Kamionka Wielka oraz Łabowa, jako miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu, czyli biegania, nornic walking i pieszych wędrówek. Jak przystało na imprezę biegową będą i numery startowe, pakiety i oczywiście medale. Tegoroczna, druga edycja „Hipnij na Kozie Żebro”, odbędzie się na dwóch dystansach: „Koźlę” (5 km) oraz „Kozioł” (10 km).

 

- Trasy „Hipnij na Kozie Żebro” mają formę pętli, poprowadzonej wzdłuż ścieżek leśnych oraz szlaków turystycznych, ze startem i metą na terenie rekreacyjnym „Czarna Kępica”w Kamionce Wielkiej. Dokładny ich przebieg (wraz z trackami), podany będzie na stronie internetowej treningu, pod adresem https://akademiabosegowirusa.pl/hipnij-na-koziezebro, najpóźniej siedem dni przed dniem rozpoczęcia wydarzenia – wyjaśnia Karol Trojan.

- Miałem okazję uczestniczyć w pierwszej edycji imprezy. Trasa była wymagająca, bardzo miękka, ale wspaniała atmosfera i niezapomniane wrażenia towarzyszyły nam do startu do mety. Udało się jakoś wyskrobać na górkę, odbić pieczęć i z górki poszło już łatwiej. Na mecie czekał na nas Andrzej Stanek, wójt Gminy Kamionka Wielka z pięknymi medalami, ale to nie koniec miłych niespodzianek, bowiem w dalszej części imprezy czekała nas kulinarna uczta. Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały masę smakołyków, był wiejski bigos, chleb ze smalcem, kawa, herbata, ciasto, a na deser nie zabrakło nawet miodu z okolicznych pasiek. Dla najlepszych trafiły nagrody, a do wszystkich mydło glicerynowe, które przydało się w tym dniu, bo trochę błotka nam zostało na pamiątkę. Znając Karola, to myślę, że w tym roku będzie jeszcze ciekawiej i też pewno czekać na nas będzie na zakończenie masę pyszności. Pozostaje tylko zaprosić wszystkich chętnych, bo ilość miejsc w tej zacnej imprezie jest troszkę ograniczona, a lista startowa szybko się zapełnia- relacjonuje Marek Podraza, ubiegłoroczny zdobywca Koziego Żebra i Ambasador Festiwalu Biegów.

Szczegóły i zapisy:

https://akademiabosegowirusa.pl/ii-hipnij-na-kozie-zebro-termin-zapisy-regulamin/

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów
fot. archiwum autora

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce