"Nasza Dycha" w Gostyniu w dzień kanonizacji JP II

 

"Nasza Dycha" w Gostyniu w dzień kanonizacji JP II


Opublikowane w pt., 18/04/2014 - 09:33

W niedzielę 27 kwietnia w wielkopolskim Gostyniu odbędzie się „Nasza Dycha”. Jest to premierowa odsłona imprezy, której organizatorzy chcą zaistnieć w wypełnionym po brzegi kalendarzu imprez biegowych w Polsce.

W samej Wielkopolsce imprez biegowych jest bez liku. Prężnie rozwija się Grand Prix tego województwa, które zrzesza najciekawsze imprezy. Również w samym 21-tysięcznym Gostyniu w ostatnim czasie organizowane były biegi na 5 km, które miały zachęcić do biegania mieszkańców miejscowości. Skąd pomysł na kolejny? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Bogdana Paluszkiewicza, dyrektora biegu.

– Zorganizowaliśmy już osiem biegów na terenie Gostynia. Żeby jednak organizować duży, atestowany bieg, zawsze problemem były dla nas finanse. Udało się jednak znaleźć sponsora, który jest miłośnikiem biegania. Myśleliśmy nawet o półmaratonie, jednak nie mamy tu wystarczająco dobrej infrastruktury drogowej. Droga wojewódzka i krajowa są trochę, jakby to ująć, krzywe. Dlatego dystans 10 km jest złotym środkiem pomiędzy „piątka” a półmaratonem– odpowiada organizator. Podkreśla, że bieg jest zaliczany do cyklu Grand Prix Wielkopolski, co „podnosi jego rangę”.

Limit uczestników to 999 biegaczy. To sporo, ale też zainteresowanie imprezą jest duże- do tej pory zapisało się już ponad 500 osób. Zapewne sporą w tym zasługę ma fakt, że zawody odbędą się w dzień kanonizacji Jana Pawła II, gdy większość organizatorów zdecydowała się przenieść swój start na inny termin, z największymi imprezami, np. ORLEN Warsaw Marathon, włącznie.

– Jesteśmy nowym biegiem i ciężko jest znaleźć wolny weekend. Poszliśmy na delikatny układ z imprezą, która też jest rozgrywany w ramach Grand Prix. Tamte zawody odbędą się w sobotę, a my pobiegniemy w niedzielę. Msza kanonizacyjna jest o godz. 10:00, więc uczestnicy powinni zdążyć na bieg– wyjaśnia organizator. Zaznacza, że w kolejnych edycjach impreza ma odbywać się tydzień przed półmaratonem w Poznaniu.          

Zgłoszenia drogą elektroniczną przyjmowane będą do 19 kwietnia. Po tym terminie będą przyjmowane w przeddzień biegu w biurze zawodów. To będzie się mieścić Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Tuwima 44. Czynne będzie w dniu imprezy od 10:00 do 12:30, a także w przeddzień zawodów, czyli 26 kwietnia w godzinach 18:00-20:00.

Start i meta znajdować się będzie przy ulicy Sportowej. Biegacze na trasę ruszą o godzinie 13:00. Na uczestników czekać będą medale a także niespodzianki w postaci skarpetek biegowych. Lokalni sponsorzy zadbają o posiłki w myśl przysłowia przez żołądek do serca. Zwycięzcy zarobią po 1200 zł. 

Polecamy i zachęcamy!

Organizator
Regulamin
Zapisy

Wpisowe:
35 zł do 19 kwietnia, ew. w biurze zawodów.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce