Natalia Tomasiak na podium w krainie hrabiego Drakuli [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w ndz., 19/05/2019 - 17:42

32 Polacy różnymi trasami zmierzali do zamku Drakuli w rumuńskiej Transylwanii. Najpiękniej swą obecność w krainie księcia wampirów zaznaczyła Natalia Tomasiak, która 25-kilometrowy bieg w ramach Transylvania Ultra ukończyła na drugim miejscu z rezultatem 2:45:38.

„Jest szczypta niedosytu, bo przez pierwszą połowę prowadziłam, ale może 3 starty w 4 tygodnie to za dużo” – podsumowała na swoim profilu facebookowym zawodniczka Salomon Suunto Teamu, która na trasie zmienionej z powodu dużej ilości śniegu i zagrożenia lawinowego (wydłużono ją przez to z 20 do blisko 25 km, 1500 m przewyższenia) ustąpiła tylko Rumunce Ilince Marii Tempeanu.

Emilia Perz przez większość trasy borykała się z kontuzją kostki i ukończyła bieg na 22 miejscu z czasem 4:13:41.

Najwięcej Polaków zdecydowało się wystartować w biegu 100-kilometrowym o 6444 m przewyższenia. Najlepiej na najdłuższej trasie imprezy spisał się Dawid Atanasow Ancew, który zajął 9 miejsce z czasem 10:54:56.

Na 80-kilometrowej trasie przez las i góry do zamku Drakuli rywalizowali dwaj Polacy. Tak w telegraficznym skrócie walkę z pogodą, dystansem i samopoczuciem opisał Dawid Guros, który zajął 10 miejsce z czasem 10:25:13: „Pobudka z temperaturą i smarkami. Stop. 4x skręcona ta sama kostka - czyli norma już. Stop. Ze Stravy wyszło, że z 8x się pogoniło nie tam, gdzie trzeba. Stop. Trasa piękna, miejscami karkołomna z elementami biegu na orientacje - ‘patrz wyżej’. Stop. Końcowe 20k to już jakaś padaka w moim wykonaniu. Stop. Wyszło 10plac/6kat. Stop. Było fajnie. Stop.”

Na 50-kilometrową trasę wybiegło z Bran 10 Polaków. Najszybciej śladów wampira mógł na mecie zacząć szukać Adam Michalik, który z czasem 7:35:35 zajął 7 miejsce, a trzecie w kategorii wiekowej.