#natrasiezDreckim133 rywalizowali cały miesiąc i pokonali tysiące kilometrów

 

#natrasiezDreckim133 rywalizowali cały miesiąc i pokonali tysiące kilometrów


Opublikowane w śr., 02/06/2021 - 13:43

Od 15 kwietnia do 15 maja Grupa PoZdro Wszystkim i MGOKSiR Gniewkowo z powiatu inowrocławskiego zaprosili mieszkańców regionu do udziału w zabawie sportowo-rekreacyjnej o nazwie #natrasiezDreckim 133. W imprezie wirtualnie wzięło udział ponad 120 osób nie tylko z terenu województwa kujawsko – pomorskiego, ale także i z innych bardzo odległych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Start w wyzwaniu był darmowy i mogli wziąć w nim udział wszyscy chętni.

- Pomysł na imprezę pojawił się podczas burzy mózgów w naszym Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekracji. Najwięcej uczestników było oczywiście z naszej Gminy Gniewkowo. Mamy rok 2021, który został ustanowiony przez Radę Miejską Rokiem dr. Jana Dreckiego, który był lekarzem, żołnierzem i społecznikiem. Kolejna impreza "z jego udziałem" to Święto Ulicy Dreckiego, 26 czerwca. Jako MGOKSiR zawsze stawiamy na aktywność, ale nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu. Brakowało naszym mieszkańcom takiej zabawy rekreacyjno-sportowej, a włączyła się w nią cała Polska. Na wakacje planujemy zorganizować podobną imprezę – informuje organizatorzy z MGOKSiR Gniewkowo.

Głównym zadaniem uczestników było pokonanie w ciągu miesiąca pieszo, biegiem, na rolkach lub rowerem dystansu 133 km. Z każdej aktywności trzeba było udokumentować screenami przebyte trasy w dowolnej aplikacji mobilnej. W sobotę 15 maja w rejonie Leśniczówki Podlesie odbyło się oficjalne zakończenie zabawy rekreacyjno-sportowej. W pomoc przy organizacji włączyło się także Nadleśnictwo Gniewkowo. Zawodnicy jeszcze przed wręczeniem nagród pokonali 11 km w marszu nordic walking. Nagrody liderom klasyfikacji wręczał Burmistrz Gniewkowa, Adam Straszyński, który był fundatorem nagród. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Kategoria piesza: 1. Aleksandra Łada, 2. Magdalena Biernat, 3. Marek Podraza

Kategoria rowerowa: 1. Katarzyna Pacholska, 2. Aleksandra Łada, 3. Szymon Siuda

Kategoria rolkowa: 1. Beata Głowala, 2. Izabela Kamińska, 3. Magdalena Bilicka

Wszyscy, którzy pokonali dystans 133 km, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, a najlepsi w poszczególnych kategoriach cenne nagrody. Najlepsi mieli naprawdę imponujące wyniki

- Przez miesiąc czasu brałam udział w wydarzeniu #natrasiezDreckim133, tak się wkręciłam, że wy kręciłam 2971 km na rowerze, zajmując drugie miejsce, a w nordic walking 487 km zajmując pierwsze miejsce.Dziękuję organizatorowi wszystkim uczestnikom i wszystkim tym, bez których by się to nie odbyło PoZdro Wszystkim – napisała na swoim profilu FB pani Aleksandra Łada.

- Impreza również wkręciła i mnie. Dowiedziałem się o niej ze strony MGOKSiR Gniewkowo i ruszyłem do boju. Plan był taki, aby sobie codziennie przebiegnąć 10 lub więcej kilometrów, a gdyby się nie udało to nadrobić w inny dzień. Łatwo nie było, bo początek maja okazał się dość zimny i mokry, a nawet wietrzny. Wyzwanie przyszło mi realizować na obszarze aż trzech województw małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Łącznie udało się przebiec ponad 300 km, jeszcze takiego wyniku w ciągu miesiąca nie miałem i wybiegać nawet trzecie miejsce w grupie pieszej. Oczywiście na zakończenie jechać nie dało rady (od Gniewkowa dzieli mnie ponad 600 km, a przebiegłem zaledwie połowę z tego). Organizatorom należą się wielkie podziękowania za zorganizowanie bardzo fajnej zabawy w tych trudnych czasach. Mobilizowała ona nas codziennie do aktywności fizycznej i nie ma co ukrywać, trochę jej teraz brakuje – podkreśla Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego i uczestnik imprezy.

Linki do zdjęć i relacji z wyzwania:

https://www.facebook.com/hashtag/natrasiezdreckim133?__gid__=360649568316742

https://www.facebook.com/GniewkowoGOK

https://www.facebook.com/groups/360649568316742

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce