„Naturyści” na start. Aż 60 imprez w sezonie!

 

„Naturyści” na start. Aż 60 imprez w sezonie!


Opublikowane w pt., 18/10/2013 - 14:20

Grand Prix zBiegiemNatury.pl / Fot. Organizator

W sobotę w Olsztynie, a w niedzielę w Gdańsku zainaugurowana zostanie druga edycja ogólnopolskiego cyklu Grand Prix zBiegiemNatury.pl. Do marca przyszłego roku w 11 polskich miastach odbędzie się aż 60 biegów czempionatu! Cyklem zawiadują radiowa „Trójka” oraz Stowarzyszenie Grand Prix Poznania. 

zBiegiemNatury.pl to biegi przełajowe na dystansie 5 km, organizowane w najpiękniejszych zakątkach polskich miast, m.in. w parkach i lasach. Biegi dedykowane są wszystkim miłośnikom aktywnego spędzania czasu, bez względu na stopień biegowego wtajemniczenia. Dla jednych są więc dobrą okazją do relaksu, dla innych do treningu, a jeszcze innych do rywalizacji o punkty i nagrody.

Oprócz Olsztyna i Gdańska, w tym roku cykl zagości jeszcze w Bydgoszczy, Poznaniu, Gdyni, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Katowicach, Szczecinie i Warszawie.

Grand Prix zBiegiemNatury.pl 2013 - najważniejsze informacje:

Dla kogo?:

Cykl przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 16 rok życia. Niepełnoletni startują za zgodą rodzina/opiekuna.

Zgłoszenia: 

Elektroniczne na stronie cyklu, najpóźniej na 3 dni przed danym biegiem. Istnieje też możliwość zapisu bezpośrednio przed startem.

Do zawodnika przypisany jest jeden numer startowy na wszystkie eliminacje – po każdym biegu numer należy zwrócić organizatorowi.

Wpisowe:

Przy rejestracji elektronicznej do pojedynczego biegu – 12,50 zł.

Przy rejestracji na miejscu do pojedynczego biegu – 20 zł.

Abonament na wszystkie 6 biegów cyklu w danym mieście – 50 zł.

Klasyfikacje:

W każdym mieście prowadzone będą osobne klasyfikacje:

  • Open
  • Wiekowe (16-35, 35-39, 50+ wśród kobiet i mężczyzn)
  • Drużynowa

Warunkiem sklasyfikowania jest ukończenie co najmniej 4 z 6 eliminacji. Gościnne starty w innych miastach nie będą punktowane, ale będą brane pod uwagę przy sklasyfikowaniu zawodnika na koniec cyklu w danym mieście.

Nagrody:

W kategorii OPEN nagrodzonych zostanie pięcioro najlepszych biegaczek i biegaczy, a w kategoriach wiekowych - po troje. Organizatorzy przewidują medale dla wszystkich sklasyfikowanych uczestników 

Konkurencje towarzyszące:

Biegi dzieci – 5 kategorii wiekowych, zgłoszenia w dniu imprezy (wraz z opiekunem), do sklasyfikowania wymagane uczestnictwo w co najmniej 4 biegach, nagrody to pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe i puchary za miejsca 1-3 na koniec cyklu

Marsz nordic walking – forma rekreacyjna, zgłoszenia w dniu imprezy

Startujemy!

Inauguracyjne biegi GP zBiegiemNatury.pl 2013 odbędą się nad Jeziorem Długim w Olsztynie

… oraz w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku, w okolicach AWFiS.

Oba biegi rozpoczną się o godz. 11:00. Od godz. 8:30 biegać będą dzieci, a maszerować nordic walkerzy. Rejestracja online do obu zawodów już się zakończyła, niemniej zapisu można dokonać bezpośrednio przed startem. Wpisowe to 20 zł.

Polecamy i zapraszamy w imieniu organizatorów!

GR

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce