Nie może Cię zabraknąć na Roztoczańskim Festiwalu Biegowym! Zapisz się już dziś

 

Nie może Cię zabraknąć na Roztoczańskim Festiwalu Biegowym! Zapisz się już dziś


Opublikowane w pt., 23/06/2023 - 23:00

Roztoczański Festiwal Biegowy na start! Od 30 czerwca do 2 lipca w gminach Lubaczów, Horyniec-Zdrój i Cieszanów czekają nas ogromne emocje.

Przełom czerwca i lipca będzie gratką dla każdego miłośnika sportu. To właśnie wtedy odbędzie się Roztoczański Festiwal Biegowy, impreza dedykowana każdemu poszukiwaczowi pozytywnych emocji!

Wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy. To właśnie Wy możecie zacząć tworzyć jego historię! Organizatorem jest Gmina Lubaczów przy współudziale Gminy Horyniec-Zdrój i Gminy Cieszanów, a trasy zostały wyznaczone w malowniczych terenach Roztocza, miejscach ciekawych pod względem historycznym..

30 czerwca (piątek) czeka nas wyjątkowy NOCNY bieg oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5 km, podczas którego trasę oświetlać nam będą pochodnie, a na zakończenie zobaczymy wspaniałe widowisko - teatr ognia BOHEMA  i zjemy pyszny posiłek przy blasku ogniska.

W sobotę zawodnicy zmierzą się z dłuższymi dystansami tj.: bieg trialowy – 35 km i bieg ultra – 51 km. Dodatkowo w Cieszanowie odbędzie się bieg na 10 km i marsz Nordic Walking na 5,4 km (ODRĘBNE ZAPISY, REGULAMIN I OPŁATY).

W sobotni wieczór wszyscy uczestnicy Festiwalu będą mogli pobiesiadować wraz z nami w Kresowej Osadzie słuchając występów lokalnych zespołów muzycznych - Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy” oraz kapeli ludowej Groszek z Lubaczowa, a także posmakować specjałów tradycyjnej kuchni kresowej przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Lubaczów.

Porozmawiamy też o temacie którzy jest naszą wspólna pasją – o bieganiu. Chcielibyśmy, abyście opowiedzieli nam o swoich doświadczeniach i przygodach, podzielili się swoją historią, zarazili nas motywacja i siłą. Wieczór zakończymy potańcówką przy muzyce wykonywanej przez Zespół Akces.

W niedzielę wrócimy do Kresowej Osady na marsz Nordic Walking 10 km i półmaraton w którym oprócz nagród finansowych (TUTAJ) w klasyfikacji Open i kategoriach wiekowych (zgodnie z regulaminem) za I miejsca Zwycięzcy otrzymają prawdziwy Kryształowy Kielich! Pełny program możecie zobaczyć TUTAJ.

Niezapomnianych atrakcji przygotowywanych jest jednak znacznie więcej. Na zakończenie każdego dnia rywalizacji czekają nas dekoracje, a także losowanie nagród i upominków. Atmosfera będzie na pewno znakomita

Do rozpoczęcia Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego pozostało coraz mniej czasu. Nie zastanawiajmy się zatem, jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany zrób to dziś! Możesz to zrobić TUTAJ. Zapisy przyjmujemy do 27 czerwca.Ceny są bardzo atrakcyjne. Za bieg nocny oraz Nordic Walking na 5 km zapłacimy 30 zł. Nordic Walking na 10 km kosztuje 50 zł, półmaraton – 80 zł, biegi trailowe na 51 km i 35 km – po 120 zł, a 3-dniowy pakiet startowy tylko 180 zł. Po prostu musicie skorzystać z takiej okazji.

We wszystkich biegach/marszach w klasyfikacji open zaplanowaliśmy nagrody finansowe! Za I, II i III miejsce w biegu ultra na 51 km (1 lipca) zwycięzcy otrzymają odpowiednio: 1600 zł, 1200 zł i 900 zł, natomiast w biegu trailowym na 35 km będzie to: 1100 zł, 900 zł i 700 zł. Za I, II i III miejsce w marszu Nordic Walking na 10 km (2 lipca) dla zwycięzców mamy: 400 zł, 300 zł i 200 zł.

W Półmaratonie oprócz prawdziwego Kryształowego Kielicha za pierwsze 3 miejsca mamy nagrody o wartości: 700 zł, 500 zł i 300 zł. Zarówno w biegu na 5 km jak i marszu Nordic Walking (30 czerwca) nagrody wynoszą: 200 zł, 150 zł i 100 zł.

Przypomnijmy, że bardzo bogata i niedroga jest oferta noclegowa. Nie brakuje miejsc, gdzie możemy coś przekąsić. Znajdzie się tu coś na każdą kieszeń. Nie może Was zabraknąć! Do zobaczenia na starcie Roztoczańskiego Festiwalu Biegowego. (materiały organizatora)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce