Niech poniesie Cię fantazja - Sosnowiec i bieganie "w byle czym"

 

Niech poniesie Cię fantazja - Sosnowiec i bieganie "w byle czym"


Opublikowane w śr., 30/04/2014 - 08:36

Park Miejski im. Jacka Kuronia po raz pierwszy ugości niecodzienny „Sosnowiecki Bieg w Byle Czym”. 3-kilometrową trasę w możliwie jak najciekawszym i niepowtarzalnym przebraniu będzie można pokonać już 10 maja. Start imprezy o godz. 15.00.

Warto się postarać, bo specjalnie powołana komisja wyłoni trzy najciekawsze przebrania, których autorzy zostaną nagrodzeni pucharem i dyplomem.

– "Chcieliśmy, aby nasz bieg w pewien sposób się wyróżniał, chcieliśmy podkreślić jego wyjątkowość i zabawowy charakter" – mówi w rozmowie z nami organizator imprezy, jednocześnie dodając: – "Osoby, które się nie przebiorą, będą mogły oczywiście wystartować. My zachęcamy do przebrania się, lecz nie jest to wymogiem koniecznym."

Sam bieg będzie jednym z punktów programu całodniowej imprezy pn. Sosnowiecka Wiosna z NGO, która ma charakter charytatywny i ma na celu promocję zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu. – "Będziemy zbierać pieniądze na obóz żeglarski dla dzieci z ubogich rodzin." – wyjaśnia organizator.

Wpisowe na bieg to dowolna kwota, jednak nie mniejsza niż 15 złotych. Pierwszych trzystu uczestników zawodów po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowe medale. Wszyscy zawodnicy zaś wezmą udział w losowaniu wielu cennych nagród.

Dla zaangażowania w akcję charytatywną jak największej liczby mieszkańców Sosnowca i okolic, organizatorzy zaplanowali także występy kabaretów, mecz siatkówki, zawody w wyciskaniu sztangi, zabawę na strzelnicy oraz mnóstwo innych atrakcji. Będzie można też zrobić bezpłatne badania, m.in. pomiar poziomu cukru we krwi, ciśnienia tętniczego czy pomiar wydolności płuc. Chętni będą mogli skorzystać także z porad fizykoterapeutów. Jak zapewnia nas organizator, „to jednak nie wszystko”.

Zachęcamy wszystkich biegaczy do licznego oraz czynnego udziału w imprezie, która ma dostarczyć niezapomnianych doznań sportowych i artystycznych. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą organizatorom uda się uzbierać jak najwyższą kwotę. Cel jest szczytny.

Polecamy!

Strona imprezy

Regulamin biegu

KK

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce