Niedziela z Pucharem Regionalnym NW w Tarnowskich Górach


Opublikowane w śr., 12/06/2019 - 12:22

Już 16 czerwca fani chodzenia z kijami będą rywalizować o Puchar Regionalny Nordic Walking w Tarnowskich Górach. Startujący mają do wyboru dwa dystanse: 5 oraz 10 kilometrów. Najmłodsi mogą przejść 400 metrów na specjalnej trasie Mini Nordic Walking.

Niedzielne zawody to piąty przystanek na tegorocznej mapie Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Do ostatniej rywalizacji we Włocławku zgłosiło się ponad 150 zawodników. Walka o medale w najbliższy weekend przeniesie się na Śląsk, do Tarnowskich Gór. – To pierwszy Puchar Śląska w ramach Pucharu Regionalnego Polskiej Federacji Nordic Walking i moment, na który czekali wyjątkowo liczni w regionie miłośnicy tej formy aktywności – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federcji Nordic Walking.

– Zawody są szansą dla tych, którzy chcą spróbować pucharowych emocji i sprawdzić się w sędziowanej rywalizacji. Uczestnicy będą maszerować w wyjątkowo urokliwym miejscu w Strzybnicy – dodaje Joanna Ożóg z Santander Consumer Banku. Trasa prowadzi szerokimi leśnymi drogami po miękkiej nawierzchni,a uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na polanie w pobliżu Zalewu Pniowiec.

Cykl Pucharów Nordic Walking to impreza, w której mogą brać udział zarówno doświadczeni miłośnicy tej dyscypliny, jak i osoby, które dopiero chciałyby rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Do rywalizacji można przystąpić indywidualnie bądź drużynowo, w grupach z podziałem na wiek oraz płeć. Uczestnicy po wcześniejszej rejestracji spróbują swoich sił na dystansach: 5 km i 10 km.

Zawody są organizowane także z myślą o dzieciach – młodzi adepci nordic walking mogą przejść 400 metrów na specjalnie przygotowanej trasie. Każdy uczestnik biorący udział w zawodach zostanie odnotowany w klasyfikacji generalnej Pucharu Regionalnego.

Zapisy prowadzone będą w dniu zawodów w godz. 9:00 – 10:30. Rejestracji można dokonać również przez internet. Zawodnicy na dystansie 10 km wystartują o 11:00, a 5 minut później rozpocznie się marsz na 5 km. Trasa Mini Nordic Walking ruszy o 13:10.

Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, Urząd Miasta Tarnowskie Góry oraz Uczniowski Klub Sportowy Unia Strzybnica. Operatorem logistycznym zawodów jest Firma POLGER Logistics. Partnerem strategicznym jest Santander Consumer Bank.

Szczegółowy harmonogram Pucharów oraz wszystkie potrzebne informacje dotyczące rywalizacji można znaleźć w naszych wcześniejszych publikacjach (poniżej) oraz na stronie www.pucharpolskinw.pl.

Źródło: Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce