Niedzielny Puchar DOZ Maratonu Łódzkiego jak Wings For Life World Run

 

Niedzielny Puchar DOZ Maratonu Łódzkiego jak Wings For Life World Run


Opublikowane w czw., 13/11/2014 - 15:53

W najbliższą niedzielę startuje Puchar DOZ Maratonu Łódzkiego. Gośćmi specjalnymi będą Karolina Jarzyńska – maratonka, mistrzyni Polski na dystansie 5km oraz Daniel Formela, mistrz Polski w crossduathlonie (bieg przełajowy, kolarstwo cross-coutry). Oboje wcielą się w nietypową rolę.

Puchar DOZ Maratonu Łódzkiego jest to cykl zawodów przygotowujących łódzkich biegaczy do startu na królewskim dystansie. Co miesiąc odcinek pucharowego biegu będzie wydłużany. Na dobry początek rywalizacja toczyć się będzie na dystansie 5 km. W nietypowej formule.

Żeby zachęcić uczestników do żwawszych ruchów, kilka minut po starcie w pogoń za zawodnikami ruszą wspomniani goście. Biegacze, którzy na mecie nie dadzą się wyprzedzić Danielowi Formeli, oraz biegaczki, które odeprą ataki Karoliny Jarzyńskiej, otrzymają specjalne nagrody. Na wszystkich będzie czekał zaś ciepły posiłek oraz pamiątkowe czapki zimowe.

Formuła zawodów, gdzie tempo biegu zamiast pacemekera nakręca... zbliżająca się meta, przybiera na popularności. Wings For Life World Run, który w tym roku wystartował równocześnie w 34 krajach świata, przebojem wdarł się na biegowe salony. W Poznaniu biegaczy wyłapywał samochód nazywany „catcher car”, a ostatniego Grzegorza Urbańczyka – naszego wielkopolskiego współpracownika, dogonił dopiero na 49. kilometrze, po prawie trzech i pół godzinach rywalizacji. Jak spiszą się łodzianie?

Ten oryginalny bieg jak i wszystkie pozostałe w ramach Puchar DOZ Maratonu Łódzkiego rozgrywany będzie na terenie Lasu Łagiewnickiego. Zapisy prowadzone będą także w dniu biegu. Opłata startowa wynosi 30 zł.

Więcej informacji o cyklu znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce