Nieprzewidywalny debiut Mo Faraha w Londynie. Oglądaj w niedzielę

 

Nieprzewidywalny debiut Mo Faraha w Londynie. Oglądaj w niedzielę


Opublikowane w pt., 11/04/2014 - 14:15

W niedzielę kolejny wielki debiut w maratonie? W minioną niedzielę na królewskim dystansie w Paryżu zwyciężył Etiopczyk Kenenisa Bekele. Teraz czas na inną legendę bieżni – Mo Faraha. Rywale jednak ostrzegają Brytyjczyka przed tym startem.

Farah ma za sobą fatalny start w niedawnym półmaratonie nowojorskim. Co prawda zajął tam drugie miejsce, ale przewrócił się w trakcie biegu, a na mecie zasłabł. Zawody musiał opuszczać na mózgu inwalidzkim.

Nie wiadomo czy w trakcie biegu stracił równowagę czy też przewrócił się o nogę któregoś z biegaczy. Na tweeterze chwilę po biegu napisał tylko: „Hi guys.. I'm doing ok.. thanks for the concern.. disappointed with today.. I gave 110%.. couldn't do any more... sorry guys.” (Hej...u mnie wszystko w porządku... dzięki za troskę....jestem rozczarowany dzisiejszym dniem... dałem z siebie 110%... nie mogłem dać więcej... przepraszam Was”). 

Jednym z biegaczy, który kwestionuje słuszność startu Faraha w Londynie jest Geoffrey Mutai, który pokonał go w Nowym Jorku. – Nie jest łatwo poradzić sobie ze złym samopoczuciem. Prawdopodobnie ja odpocząłbym i przygotował się do startu w innym terminie – powiedział brytyjskiej prasie Kenijczyk.

Pochodzący z Ugandy Stephen Kiprotich, Mistrz Olimpijski z Londynu w maratonie i Mistrz Świata z Moskwy na tym dystansie, zasugerował z kolei, by Farach skoncentrował się na tym, z czego jest najbardziej znany, czyli z biegów na 5000 i na 10 000m. – Nie rozumiem dlaczego on biegnie w maratonie. On wciąż jest przecież dobry na stadionie. Nadal mile biega poniżej 3 minuty 50 sekund  – powiedział dzienikarzom Kiprotich. – Być może problemem jest to, że fani wywierają na nim zbyt dużą presję.

Mo Farah niewiele robi jednak sobie z uwag doświadczonych maratończyków. Zapowiada, że chce pobić rekordu trasy maratonu w Londynie, który wynosi 2:04:40 i należy od 2011 roku do Kenijczyka Emmanuela Mutaia. Na pewno napędza go wynik Bekele z Paryża.

Transmisję „na żywo” z londyńskiej imprezy przeprowadzi stacja Eurosport. Początek relacji o godz. 10:00 polskiego czasu.

RZ

Źródlo http://www.bbc.com/sport/0/athletics/26963298

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce