Niesamowita Ambasadorka Festiwalu Biegowego. Zaczęła od biegania, skończyła na Elbrusie

 

Niesamowita Ambasadorka Festiwalu Biegowego. Zaczęła od biegania, skończyła na Elbrusie


Opublikowane w śr., 06/09/2023 - 15:04

Biega, skacze ze spadochronem, morsuje, zdobywa najwyższe górskie szczyty i ciągle nie ma dość. Coraz dłuższa jest lista ekstremalnych wyczynów Moniki Gizowskiej, Ambasadorki Festiwalu Biegowego, a w pracy - szefowej działu księgowości Fundacji Sądeckiej. W zeszłym roku wdrapała się na Kilimandżaro, teraz stanęła na Elbrusie. A wszystko zaczęło się od Festiwalu Biegowego.\

Najbardziej ekstremalna sądecka księgowa

Tak nazywamy Monikę Gizowską, naszą koleżankę z Fundacji Sądeckiej, która na co dzień zajmuje się finansami, a po godzinach oddaje się swoim licznym sportowym pasjom.

Bo Monika, jak już coś zacznie robić, to  wsiąka na całego.  Tak było z bieganiem. - Jeśli się tu przyjedzie choć raz, człowiek wsiąka na całego. Od biegania i od tej imprezy można się uzależnić – mówiła kilka lat temu na Festiwalu Biegowym. Wtedy była jeszcze nieopierzoną biegaczką, teraz startuje w biegach ulicznych i górskich, została „ultrasem”, zaliczyła maraton  i jest ambasadorem tej jednej z największych imprez biegowych w kraju. 

Bieganie to dla niej za mało. Od sześciu lat morsuje. Sama myśl o kąpieli w lodowatej wodzie niemal wszystkich przyprawia o dreszcze, a ona wskakuje w przerębel i dopiero wtedy wie, że żyje.

- Po takiej kąpieli  mam poczucie że mogę góry przenosić. Krew w żyłach szybciej krąży a  mózg dostaje zwiększoną dawkę endorfiny – opowiada Monika.

W zeszłym roku po raz kolejny wprawiła nas w zdumienie. Uznała, że życie zaczyna się po pięćdziesiątce i skoczyła ze spadochronem, w tandemie z instruktorem.

Ta podniebna przygoda  od dawna  chodziła mi po głowie - opowiadała Monika Gizowska w rozmowie z „Sądeczaninem”  – Pomyślałam sobie, a dlaczego nie. Czekałam tylko na odpowiedni czas.  Kiedy było pogodowe okno, skoczyła z wysokości  czterech tysięcy metrów... (PEŁNY TEKST - KLIKNIJ PO WIĘCEJ)

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce