Niespełna miesiąc do BMW Półmaratonu Praskiego. „10 000 biegaczy na starcie. Trasa wcale nie nudna, a szybka. I historyczna”

 

Niespełna miesiąc do BMW Półmaratonu Praskiego. „10 000 biegaczy na starcie. Trasa wcale nie nudna, a szybka. I historyczna”


Opublikowane w wt., 05/08/2014 - 16:24

Przez lata pomijana przez duże imprezy biegowe prawa strona Warszawy ma odzyskać swoją świetność. Wszystko za sprawą BMW Półmaratonu Praskiego, który wystartuje tu 31 sierpnia.

Skłamalibyśmy, gdybyśmy stwierdzili, że na Pradze nie są organizowane imprezy biegowe. Park Skaryszewski co pewien czas wypełnia ferajna głodna biegowej rywalizacji i integracji. Jednak jest to liczba od kilkuset do góra tysiąca biegaczy, którzy zmagają się przeważnie na dystansie od 5 do 10 km.

Natomiast w BMW Półmaratonie Praskim, jak dowiedzieliśmy się dzisiaj na konferencji prasowej zapowiadającej imprezę, wystartować ma do 10 000 uczestników. Do tego trasa biegu w całości poprowadzi prawym brzegiem Wisły, a nie jak w przypadku innych imprez, będzie mieć tu tylko start i metę.

Władze Warszawy są zadowolone że na Pradze rodzi się tak duża impreza biegowa. – Warszawa jest stolicą biegów. W żadnym innym mieście nie ma tak zróżnicowanej oferty imprez dla biegaczy; oprócz półmaratonów czy maratonów, mamy wiele biegów na krótszych dystansach. Są to biegi mówiące o historii, o sprawach ważnych dla lokalnych środowisk, każdy ma więc w czym wybierać. Cieszy nas też powrót tradycji biegania na Pradze – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Trasa premierowego biegu ma nawiązywać do pierwszego Maratonu Pokoju, który rozegrany został 30 września 1979 roku. Wówczas trasa prowadziła częściowo Wałem Miedzeszyńskim, a start znajdował się na Stadionie Dziesięciolecia. Taki układ funkcjonował do 1988 roku. Historyczny kontekst trasy przypomniano podczas konferencji, bo w internecie pojawiło się sporo komentarzy, które uważają wytyczony odcinek za nudny. Dodatkowo, zdaniem organizatorów, to właśnie prosta i szybka trasa ma gwarantować wiele rekordów życiowych, na które liczy wielu stołecznych biegaczy.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce