(Nie)straszna runda Pereł Małopolski w Zawoi

 

(Nie)straszna runda Pereł Małopolski w Zawoi


Opublikowane w czw., 21/08/2014 - 15:10

Perły Małopolski wracają po prawie dwumiesięcznej przerwie. Tym razem biegacze rywalizować będą w Zawoi u stóp Babiej Góry. Będzie to już czwarty etap cyklu rozgrywanego na terenie Małopolskich Parków Narodowych.

Perły Małopolski w Zawoi zagoszczą po raz drugi.

– Zawoja jest jedną z najdłuższych wsi w Polsce (18 km długości daje jej drugie miejsce w kraju po Ochotnicy przyp. red). Dodatkowo leży u podnóża Babiej Góry na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Wybór Zawoi był więc oczywisty. Trasy, które można tu przygotować, są naprawdę ciekawe i zróżnicowane. Najdłuższy dystans,wynoszący 20,5 km, zalicza się do najtrudniejszych biegów naszego cyklu. Uważam, że bardziej wymagający bieg w ramach Perły Małopolski jest tylko w Szczawnicy. Trudnością jest duża liczba kamieni oraz podbiegi, bo przewyższenie wynosi tu aż 920 metrów – opisuje Krzysztof Drogoszcz, współorganizator biegu.

„Ale żeby nie było tak strasznie” dodaje, że przy ładnej pogodzie można zobaczyć tu przepiękne krajobrazy.

W porównaniu do ubiegłorocznej biegu w Zawoi, organizatorzy nie wprowadzili znaczących zmian. – Trasa i centrum zawodów znajdować się będą w tym samym miejscu. Biegowa ścieżka jest tu tak ciekaw,a że nawet nie rozważaliśmy możliwosci jej zmiany. Jedyna nowość w zawodach to prawdopodobnie wyższa liczba uczestników w zawodach – cieszy się nasz rozmówca.

W ubiegłym roku na starcie stanęło ok. 400 biegaczy. Teraz chęć startu zgłosiło już ponad dwa razy tyle, bo 820 osób. – Spodziewamy się, że na wszystkich dystansach wystartuje ponad 600 zawodników i zawodniczek. Można się jeszcze zapisywać w dniu zawodów, w godzinach pracy biura – zachęca Drogoszcz.

Do wyboru są trzy dystanse. Oprócz niepełnego półmaratonu, czekają jeszcze dystanse 3,5 i 10 km. – Muszę podkreślić, że ta najkrótsza trasa jest tu najtrudniejsza w całym cyklu. Niektóre z tych biegów mają u nas charakter bardziej spacerowy, ale już w Zawoi tak łatwo nie będzie – przestrzega organizator.

Rywalizacja w Zawoi zapowiada się interesująco. Szczególnie na najdłuższym z dystansów, gdzie start zapowiedział ponownie Bartosz Gorczyca. Biegacz z podkarpackiego Skołyszyna w Perlach Małopolski kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Jego najgroźniejszym rywalem będzie Kacper Piech, który zwyciężył tu rok temu i znajomość trasy powinna być jego atutem.

Eliminacyjne biegi Pereł Małopolski w Zawoi zaplanowano na niedzielę 24 sierpnia. Biuro zawodów czynne będzie między 8:30 a 11:00 i znajdować się będzie w Zespole Szkół w Zawoi Wilcznej. Start nastąpi w okolicy bramy głównej Babiogórskiego Parku Narodowego, oddalonej od Biura Zawodów o ok. 2,5 km. Zawodnicy, którzy zarejestrują się na bieg lub nordic walking w dniu zawodów, nie będą mieli zagwarantowanego miejsca w autobusie wiozącego uczestników na start.

Początek biegu nastąpi o godzinie 12:00. Wcześniej, bo o godzinie 10:30 na Orliku obok biura zawodów, rozegrane zostaną zawody dla dzieci.

Obszerną relację z imprezy i zdjęcia znajdziecie jeszcze w niedzielę na łamach naszego portalu. Zapraszamy! 

Organizator

Regulamin

Opłata startowa: 90 zł w Biurze Zawodów

Tak było rok temu: 

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce