Nietypowy I Bieg Dwóch Dolin: Czegoś takiego jeszcze nie było

 

Nietypowy I Bieg Dwóch Dolin: Czegoś takiego jeszcze nie było


Opublikowane w czw., 10/10/2013 - 12:57

I Bieg Dwóch Dolin wiedzie przez Dolinę Kościeliską i Dolinę Chochołowską / Fot. Wikipedia

Bieg Dwóch Dolin z pozoru wygląda zupełnie zwyczajnie. Ma swoją stronę internetową, regulamin i partnerów. Są numery startowe i medale.  Na tym jednak podobieństwa do znanych nam imprez biegowych się kończą. 

Wiadomo, że odbywa się w Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Chochołowskiej, ale o tym, kiedy i o której godzinie, decydują sami uczestnicy. Oni też nadają sobie i drukują numery startowe, planują limity i umawiają się na Facebooku.

Najbliższa i zarazem pierwsza edycja ma się odbyć w najbliższy weekend, tj. 12 i 13 października. W sobotę trasa biegu wyniesie 18 km i będzie prowadziła pętlą Kiry – Schronisko na Hali Ornak – Kiry. W niedzielę trzeba będzie przebiec 20 km drogą z Siwej Polany do Doliny Chochołowskiej i z powrotem. Osoby, które pobiegną tylko jednego dnia, mogą sobie wydrukować jedynie część medalu.

Jeśli komuś nie pasuje ten termin, może wybrać inny. Formularz zapisów działa bezterminowo.

Na pewno nie jest to bieg, w którym można bić rekordy.  Ze względu na jego swobodną atmosferę i indywidualny charakter nie ma tu typowych dla imprez masowych zabezpieczeń, a regulamin nakazuje tempo rekreacyjne. 

Na pierwszą odsłonę tej ciekawej imprezy zapisało się 6 osób. Jeśli ktoś chciałby dołączyć, musi skorzystać z formularza rejestracyjnego, wydrukować numer startowy i przyjść na spotkanie w Aqua Parku w Zakopanem o godzinie 14.00. Jesteśmy pewni, że to najbardziej oryginalny pomysł na wspólne bieganie w skali kraju, a może i nie tylko.

Strona biegu: http://bdd.suti.pl/

IB

Fot. Wikipedia/Reytan

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce