No to " Hipneliśmy na Kozie Żebro" - było wszystko, nawet miodu nie brakowało

 

No to " Hipneliśmy na Kozie Żebro" - było wszystko, nawet miodu nie brakowało


Opublikowane w czw., 06/04/2023 - 16:05

Nasz Ambasador Festiwalu Biegów Karol Bosy Wirus Trojan - trener naturalnej amortyzacji zaprosił wszystkich chętnych na bardzo ciekawą imprezę biegową o nazwie "Hipnij na Kozie Żebro". Pierwsza edycja treningu „Hipnij na Kozie Żebro” miała się odbyć czwartego lutego.

- Niestety przeszkodził nam wówczas śnieg i to bardzo dużo śniegu i musieliśmy przenieść imprezę na inny termin - wyjaśnia Karol Bosy Wirus Trojan, Ambasador Festiwalu Biegów.

 

- Wybraliśmy się wówczas i dojechaliśmy nawet do Ropy. Tutaj nas dorwał telefon od Karola, że muszą odwołać imprezę. Nowy termin został ustalony i był to pierwszy kwietnia i nie był to prima aprilis. Tym razem poszło wszystko zgodnie z planem, a impreza wypadła na szóstkę z plusem - podkreśla Marek Podraza, uczestnik treningu i Ambasador Festiwalu Biegów.

Celem imprezy było nie tylko propagowanie aktywności fizycznej jako ważnego elementu dbania o dobry stan zdrowia i popularyzacja biegania jako formy spędzania wolnego czasu, ale także promocja walorów krajoznawczych, dziedzictwa kulturowego terenów należących do Gmin: Kamionka Wielka oraz Łabowa, jako miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu, czyli biegania, nordic walking i pieszych wędrówek. Współorganizatorem imprezy był Mariusz Popiela.- dyrektor SP nr 2 w Kamionce Wielkiej, a partnerami lokalne stowarzyszenia, lokalni przedsiębiorcy oraz pracownicy Urzędu Gminy Kamionka Wielka. Patronat Honorowy nad imprezą "Hipnij na Kozie Żebro" objął Andrzej Stanek, wójt Gminy Kamionka Wielka, który przywitał wszystkich biegaczy, a na mecie każdemu wręczał piękne medale.

- W planie treningu biegowego było zdobycie Koziego Żebra, czyli jednego ze szczytów wchodzących w skład odznaki „Diadem Polskich Gór”. Start i meta zlokalizowana była na terenie rekreacyjnym „Czarna Kępica” w Kamionce Wielkiej. Wszyscy biegacze wykonali ten plan w stu procentach - podkreśla Karol Bosy Wirus Trojan.

 

- Jak przystało na imprezę biegową, były numery startowe i bogate pakiety i oczywiście piękne medale. Tegoroczna edycja „Hipnij na Kozie Żebro”,odbyła się na dystansie „Koźlę”, czyli 5 km. Pobiegliśmy wzdłuż ścieżek leśnych oraz szlaków turystycznych. Trasa była wymagająca, bardzo miękka, ale wspaniała atmosfera i niezapomniane wrażenia towarzyszyły nam do startu do mety. Prawie większość trasy pokonałem z Mariusz Popielą, dyrektorem SP nr 2 w Kamionce Wielkiej i współorganizatorem imprezy. Dowiedziałem się o tym dopiero w trakcie bardzo ciekawej rozmowy, dzięki której miałem okazję wiele ciekawostek o trasie na Kozie Żebro (serdecznie go przy okazji pozdrawiam i dziękuję za bardzo miłe towarzystwo). Udało się jakoś wyskrobać na górkę, odbić pieczęć i z górki poszło już łatwiej. Na mecie czekał na nas Andrzej Stanek, wójt Gminy Kamionka Wielka z pięknymi medalami, ale to nie koniec miłych niespodzianek, bowiem w dalszej części imprezy czekała nas kulinarna uczta. Panie z miejscowego KGW przygotowały masę smakołyków, był wiejski bigos, chleb ze smalcem, kawa, herbata, ciasto, a na deser nie zabrakło nawet miodu z okolicznych pasiek. Dla najlepszych trafiły nagrody, a do wszystkich mydło glicerynowe, które przydało się w tym dniu, bo trochę błotka nam zostało na pamiątkę. Karolowi i całemu zespołowi należą się ogromne słowa podziękowania za przygotowanie tak wspaniałej imprezy. Oczywiście za rok stawiamy się tutaj w jeszcze szerszym gronie - relacjonuje Marek Podraza, zdobywca Koziego Żebra i Ambasador Festiwalu Biegów.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce