Noc-Zima-Góry 2015: Kościelisko i PSNW zapraszają

 

Noc-Zima-Góry 2015: Kościelisko i PSNW zapraszają


Opublikowane w czw., 26/02/2015 - 08:47

O kolejnym etapie ogólnopolskiego cyklu zimowych wejść nordic walking na polskie szczyty Paulina Ruta, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking, koordynator projektu.

Już 7 marca spotykamy się w Kościelisku (Kościelisko dla biegaczy - dziękujemy za pomoc!). Z powodu warunków pogodowych i uwarunkowań technicznych jesteśmy zmuszeni zmienić trasę NZG2015 (zdobycie piąte -Tatry).

Początek marszu: pensjonat “Halinka”, ul. Nędzy Kubińca 281, 34-511 Kościelisko (940 m n.p.m.). Idziemy czerwonym szlakiem na szczyt Przysłup Miętusi (1300 m n.p.m.) i zejście czarnym szlakiem do Małej Łąki lub Doliny Kościeliskiej (w zależności od warunków atmosferycznych). Powrót do “Halinki” w Kościelisku.

Noclegi (rezerwacje) i baza zdobycia w Tatrach - pensjonat "Halinka", tel. 606 131 296. Czas trwania przejścia: ok 2 godziny.

Po powrocie w pensjonacie "Halinka" odbędzie się spotkanie i pogawędka z historykiem, pracownikiem Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem - Wojciechem Szatkowskim (pasjonat turystyki tatrzańskiej). 

Dla Zdobywców przewidzieliśmy ciekawe nagrody ufundowane przez Tatrzański Park Narodowy, który jest naszym partnerem. Partnerem zdobycia w Tatrach jest także Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko i Halina Olejniczak - dziękujemy!

Partnerzy cyklu: HiMountain (www.himountain.pl), KV+ (www.elephant.pl), Polskie Bractwo Kopaczy Złota (www.pbkz.pl
Patronat medialny: Festiwal Biegów  
Patronat honorowy: Polski Klub Alpejski (www.wyprawy.net)

Więcej informacji o cyklu znajdziecie w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

Paulina Ruta 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce