Nocna Ściema 2014: Preferencyjne wpisowe do 12 września

 

Nocna Ściema 2014: Preferencyjne wpisowe do 12 września


Opublikowane w pon., 01/09/2014 - 08:56

Organizatorzy nie śpią, tak jak i nie będą mogli spać uczestnicy, którzy na trasę obu dystansów wyruszą o godz. 2:00 w nocy z soboty na niedzielę, czyli już 26 października – co definiuje słowo "Nocna" w nazwie biegu.

Czemu wtedy?

Tu trzeba pokusić się o rozwikłanie drugiego członu nazwy, czyli znaczenia "Ściema". Jest to klucz do niepowtarzalności, bowiem już godzinę po rozpoczęciu rywalizacji wskazówki oraz cyferblaty zegarków przestawiamy o godzinę do tyłu. Wtedy to następuje zmiana czasu z letniego na zimowy, co daje korzyść w postaci całego pokonanego dystansu w przeciągu ostatniej godziny.

Takie też wyniki pojawiają się na oficjalnych komunikatach – informując o czasie, który minął od wybicia godziny 2.00 na starcie do godziny która obowiązuje w momencie przecinania linii mety. Życiówki są więc niemal gwarantowane, a rekordy świata w zasięgu wielu.

Oficjalne rozpoczęcie zostanie zrealizowane w sali głównej Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, a start i meta usytuowane będą na bieżni stadionu "Bałtyk" w Koszalinie.

Warto podjąć decyzję o udziale przed 12 września, kiedy to obowiązują preferencyjne, niższe opłaty startowe. Obecnie wynoszą 49 zł dla półmaratonu oraz 79 zł dla maratonu. Dodatkową atrakcją i niepowtarzalną cechą zapisów jest możliwość samodzielnego wyboru numeru startowego.

W zamian otrzymacie naprawdę bogate i wartościowe pakiety startowe i dodatki:

- koszulkę bawełnianą z długim rękawem
- koszulkę techniczną z długim rękawem (po ukończeniu maratonu)
- torbę bawełnianą
- seans filmowy podczas oficjalnego otwarcia
- ręcznie wykonane medale
- makaron-party przed biegiem
- gorąca pomidorówka po biegu
- szansę w losowaniu podczas oficjalnego zakończenia

Przewidziane zostały również nagrody finansowe dla najszybszych i okazałe, unikalne trofea w kategoriach wiekowych.

Do udziału zgłaszać się mogą również drużyny (w biurze zawodów), które będą walczyły o osiągnięcie jak najmniejszej sumy swoich czasów.

red. / org.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce