Nocna Ściema: Baw się i bij rekordy. Ale najpierw się zapisz

 

Nocna Ściema: Baw się i bij rekordy. Ale najpierw się zapisz


Opublikowane w pt., 14/02/2014 - 09:09

Już dziś o godzinie 20:00 rozpoczną się zapisy do 4. Nocnej Ściemy. Dzięki oryginalnym regulaminom maratonu i półmaratonu, w zawodach można osiągać naprawdę doskonałe czasy.

Dzięki oryginalnej formule koszalińska impreza z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. – W pierwszej edycji wystartowało dwieście osób. W zeszłym roku ponad 650. Teraz liczymy, że będzie około tysiąca uczestników – wylicza w rozmowie z naszym portalem Michał Bieliński, organizator zawodów.

Spodziewając się rekordowego zainteresowania organizator zapewnia, że strona imprezy udźwignie zmasowany atak internautów na formularz rejestracyjny. – Jesteśmy dobrze przygotowani na godzinę 20:00, gdy ruszą zapisy. Strona jest postawiona na dobrych serwerach i korzysta z dobrych baz danych. Mam nadzieję, że wszystko będzie przebiegać sprawnie.

W tym roku w ramach „Ściemy” planowanych jest kilka nowości. Jedną z nich jest możliwość wyboru numeru startowego. Do dyspozycji są trzycyfrowe w maratonie (od 101 do 999) oraz czterocyfrowe w półmaratonie (od 1001 do 1999).

– W innym miejscu zrobimy też najprawdopodobniej otwarcie zawodów. Do tej pory odwiedzaliśmy różne kina oraz teatr. Teraz chcielibyśmy zainaugurować zawody w Filharmonii Koszalińskiej. Tradycyjnie zaprezentujemy tam seans filmowy. Wcześniej otworzymy także biuro zawodów – anonsuje Michał Bieliński.

Tegoroczna „Nocna Ściema” odbędzie się 26 października. Start o 2 w nocy, tradycyjnie ze stadionu Bałtyku Koszalin. Tajemnica biegu tkwi w zmianie czasu na zimowy - w trakcie biegu wskazówki zegarków cofane są z godz. 3:00 na 2:00, dzięki czemu otrzymuje się dodatkową godzinę.

W rezultacie zawodnicy osiągają tu rekordowe wyniki. Ubiegłoroczny zwycięzca maratonu Litwin Antanas Zakauskas uzyskał wynik 1:39:43, a najszybsza kobieta w półmaratonie Emilia Wolińska - 34:53! – Jeśli więc chcecie pobić swoją życiówkę, oczywiście przy użyciu małego fortelu, przyjedźcie do Koszalina. Zapraszam! – zachęca Michał Bieliński

Organizator:

http://nocnasciema.com

Regulamin:

http://nocnasciema.com/index.php?kat=regulamin&plik=regulamin2014

Opłata startowa:

Do 12 września 2014 r.

Maraton: 79 zł (K70+/M70+ 49 zł)

 Półmaraton: 49 zł (K70+/M70+ 29 zł)

Do 12 października 2014 r.

Maraton:  99 zł

Półmaraton:  59 zł

Po 12 października 2014 r.

Maraton: 129 zł

Półmaraton:  79 zł

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce