Nocne bieganie w Gdyni z piątku na sobotę. Frekwencyjny rekord Grand Prix?

 

Nocne bieganie w Gdyni z piątku na sobotę. Frekwencyjny rekord Grand Prix?


Opublikowane w śr., 18/06/2014 - 15:10

W Nocnym Biegu Świętojańskim chęć udziału startu zgłosiło ok. siedem tysięcy uczestników. Impreza cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem niż majowy Bieg  Europejski, którym ukończyło ponad 5000 biegaczy. Szykuje się kolejny sukces w ramach Grand Prix Gdyni.

Rozpoczynający się w piątek bieg na dystansie 10 km w tym roku obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Dlatego też jubileuszowa edycja różnić będzie się od poprzednich. Podstawowa zmiana to... zmiana trasy. – Jest to jednak kosmetyczna zmiana – wyjaśnia Piotr Suchenia z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Ambasador Festiwalu Biegowego.

– Pierwszą pętlę biegniemy odwrotnie niż do tej pory. Dzięki temu uzyskaliśmy większą przepustowość. Zmiana jednak nie wpłynie na stopień trudności. Na całym odcinku będzie jeden długi zbieg i dwa krótkie podbiegi. Biegniemy więc bardzo podobną trasą jak podczas poprzednich edycji – zauważa.

Mimo że zapisy drogą internetową już się zakończyły, wciąż jest możliwość rejestracji w przed dzień biegu. 19 czerwca w hali GOSIR przy ul. Olimpijskiej 5/9 między 14:00 a 2000 czynne będzie biuro zawodów. Czeka 150 pakietów startowych - kto pierwszy ten lepszy. Taka sama pula miejsc dotyczy marszu nordic walking.

Organizatorzy szacują, że łącznie z kijkarzami wystartować może ponad 7000 osób.  Mamy 6800 opłaconych pakietów dla biegaczy, jeśli do tego doliczymy uczestników nordic walking i pulę zapisów na miejscu to może wystartować nawet 7500 uczestników  mówi Piotr Suchenia.

Start biegu nastąpi w piątek 20 czerwca o godzinie 23:59 ze Skweru Kościuszki (na wysokości ORP Błyskawica). Wieczór nad morzem zapowiada się wspaniale. Zwłaszcza, że zdaniem organizatorów ma nie być żadnych chmur ani... błyskawic. Chociaż w momencie imprezy nie będą prowadzone żadne pokazy sztucznych ogni czy też gra świateł to sami uczestnicy mają zadbać by bieg z okazji Nocy Świętojańskiej miał odpowiednią oprawę.

– Następnego dnia po biegu w Gdyni odbędzie koncert na plaży oraz pokazy sztucznych ogni. Wtedy będzie taka część bardziej artystyczna. Nie namawiamy do przebierania się na czas biegu, ale wiele osób sama ma takie pomysły i przychodzi z różnymi światełkami, albo lampkami  wspomina organizator.

Bieg Świętojański przyciąga także wielu znanych biegaczy. W 2011 roku wygrał tu Marcin Chabowski z czasem 29:16, w 2012 roku Etiopczyk Tola Bane z rezultatem 29:35. Natomiast rok temu Ukrainiec Roman Romanenko - 29:23. Wśród pań zwycięstwo odnosiła tu np. Iwona Lewandowska w 2012 roku z czasem 33:28, a rok temu Kenijka Nguria Regina 34:06. Jedną z przyczyn które ściągają zawodników do Gdyni są nagrody. Za pierwsze miejsca można zarobić aż 3000 złotych. Zawodnik i zawodniczka którzy zajmą 10. lokatę dostaną po 300 zł.    

Nocny Bieg Świętojański jest trzecią imprezą w ramach cyklu Grand Prix Gdyni. Oprócz piątkowego biegu do przeprowadzenia zostanie jeszcze tylko Bieg Niepodległości. Podczas najbliższego biegu uczestnicy otrzymają medal, który jest trzecim żaglem „Daru Pomorza”.

Organizator

Regulamin biegu

Opłata startowa: od 19 czerwca - 100 zł

Tak było rok temu:

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce