Nocny Bieg i Marsz Świętojański w Gdyni: Tłumy na mecie

 

Nocny Bieg i Marsz Świętojański w Gdyni: Tłumy na mecie


Opublikowane w sob., 21/06/2014 - 09:31

Aż 6247 osób uczciło X edycję Nocnego Biegu i Marszu Świętojańskiego, jedynej w swoim rodzaju imprezy sportowej, która odbywa się w samym środku nocy, w samym centrum Gdyni. To nowy rekord frekwencji Grand Prix tego miasta.

Zaczęło się od Marszu…

Nocny Bieg Świętojański tradycyjnie poprzedzony został Marszem Nordic Walking, który zgromadził kilkaset osób. Miłośnicy chodzenia z kijkami, na co dzień tłumnie uczestniczący w cotygodniowych zajęciach w ramach Gdyńskiego Poruszenia, mieli do pokonania niespełna dwukilometrową pętlę wiodącą przez Skwer Kościuszki, Bulwar Nadmorski i Park Rady Europy. Wystartowali równo o godzinie 21:59, najlepsi potrzebowali do pokonania trasy niewiele ponad piętnastu minut. Jednak – jak zawsze w przypadku nordic walking – nie chodziło o wynik, a o wspaniałą sportową zabawę. A tej nie zabrakło!

Nocne bieganie – jedyne takie w Polsce

23:59 – na tę godzinę z zapartym tchem oczekiwało kilka tysięcy uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego. Na minutę przed północą wystrzał z działa ORP Błyskawica rozpoczął jedną z największych imprez sportowych w Polsce. Nowa trasa – zgodnie z oczekiwaniami – nie tylko pozytywnie wpłynęła na bezpieczeństwo biegaczy, lecz także wielu osobom pomogła pobić „życiówki”.

Najlepsi uporali się z nią w mniej niż 30 minut, co nie powinno dziwić – czołówka zawodników składała się z reprezentantów takich biegowych mocarstw jak Kenia czy Etiopia. Pierwsze miejsce w X Nocnym Biegu Święojańskim zajął Daniel Muteti Muindi z Kenii, kolejne dwa – Tola Bane (Etiopia) i Roman Romanenko (Ukraina).

Nieoficjalne wyniki - KLIKNIJ.

Na zakończenie wszyscy biorący udział w wydarzeniu otrzymali pamiątkowy medal – trzecią część układanki, z której po zakończeniu tegorocznego GPX będzie można stworzyć figurkę Daru Pomorza.

Bieg Niepodległości ostatni w kolejce

Nocny Bieg Świętojański był trzecim w cyklu Grand Prix Gdyni w biegach ulicznych. Do końca pozostał jedynie Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada 2014 roku. Już teraz wiadomo, że w tegorocznym GPX Gdyni pobity zostanie rekord frekwencyjny – w zeszłym roku we wszystkich czterech biegach wystartowało niecałe 15000 osób. W tym roku liczba ta już  teraz została przekroczona.

Organizatorzy

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce