Nocny Bieg Sobótkowy z niską frekwencją. Słupsk nie chce rywalizować?

 

Nocny Bieg Sobótkowy z niską frekwencją. Słupsk nie chce rywalizować?


Opublikowane w śr., 18/06/2014 - 08:35

Już wkrótce Sobótka czyli Noc Kupały, dawne słowiańskie święto związane z przesileniem letnim. Najkrótsza noc w roku była świętem wody, ognia, płodności i miłości. Z tej okazji w Słupsku zorganizowany zostanie Nocny Bieg Sobótkowy. Impreza jednak nie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Bieg jest częścią Słupskich Dzikich Biegów. Impreza na dystansie 5 km odbędzie się przy pięknym i klimatycznym Stawku Łabędzkim, gdzie odbywała się już w tym roku Sztafeta Walentynkowa. Dodatkową atrakcją mają być pochodnie, które oświetlać będą trasę biegu. Zapowiada się więc wspaniały klimat.

Niestety póki co chętnych do udziału w imprezie nie ma zbyt wielu. Dzikie Biegi zapowiadają się więc bez „dzikich tłumów”. – Zapisy jak do tej pory idą słabo. Mamy zarejestrowanych 45 osób. Chyba po prostu mało osób biega w Słupsku. A jeśli już biegają, to nie chcą rywalizować czy też uczestniczyć w imprezach biegowych. W efekcie zawsze na naszych imprezach mamy stałą liczbę osób. Frekwencja waha się od 40 do 60 osób i nigdy się nie zmienia – stwierdza ze smutkiem Sławomir Ćwirko, dyrektor zawodów.

Na ostatniej imprezie w ramach cyklu, czyli „Szybkim Kilosie” wystartowało 45 biegaczy. Rok temu w Nocnym Biegu Sobótkowym wystartowało 61 osób. Teraz organizatorzy chcieliby zobaczyć na starcie chociaż o jednego biegacza lub o jedną biegaczkę więcej niż w poprzedniej edycji.

– Zastanawiamy się jak rozruszać Słupsk i powoli brakuje nam już pomysłów. Czasami mieszkańcy miasta jeżdżą na imprezy do Bytowa czy Gdyni. Dodatkowo mało osób, przyjeżdża tu z zewnątrz. Jednak nie poddajemy się. Założeniem naszych imprez pozostaje niszowość, ale trochę wolno się to wszystko rozwija. Robimy jeden duży bieg z okazji Niepodległości. Rok temu wystartowało tam 250 osób z czego 150 Słupczan. Widać więc, że w tym jednym mieszkańcy stąd chcą startować – analizuje nasz rozmówca.

Nie pozostaje nam więc nic innego jak zachęcić Was do startu w Słupsku i udowodnić, że tezy p. Sławomira są błędne. Zgłoszenia do biegu przyjmowane będą w dniu zawodów. Biuro zawodów znajdować się będzie przy ul. Zamiejskiej, czynne będzie od godziny 20:30. Start nastąpi o godzinie 22:00. Opłata startowa wynosi 5 zł.

Bieg Sobótkowy jest częścią oficjalnej zabawy, jaka odbywać się będzie 21 czerwca w Słupsku. Miasto organizuje puszczanie wianków, pokazy sztucznych ogni i wiele innych atrakcji.

Organizator

Regulamin

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce