Nocny cross po lesie. Tylko w Krostoszowicach!

 

Nocny cross po lesie. Tylko w Krostoszowicach!


Opublikowane w śr., 13/08/2014 - 10:41

Po raz kolejny w biegowym środowisku głośno o niewielkich Krostoszowicach k. Wodzisławia. Biegano tam terenowo, na święta z jajkami, ostatnio za żubrem… Tym razem wodzisławska Forma zaprasza na nocny bieg…. terenowy w lesie! Na śmiałków czeka 10 km wymagającej trasy w kompletnych ciemnościach. Czołówka obowiązkowa!

Bieg zaplanowano na najbliższą sobotę 16 sierpnia. Start o godz. 21:00 z krostoszowickiego „Orlika”. Biuro zawodów będzie czynne w godz. 19:00 do 20:30. Będzie można w nim kupić lampkę czołówkę, której posiadanie jest obowiązkowym warunkiem startu. Trasę będą oświetlać jedynie zawodnicy. – Będzie ona oznaczona odblaskowymi opaskami na drzewach a w newralgicznych miejscach staną, jak zwykle, wolontariusze – zapewnia Zbyszek Marszałkowski, prezes Formy.

Mimo leśnej trasy, nie ma zagrożenia, że ktoś zabłądzi, bo tutejsze biegi są znane z doskonałego zabezpieczenia trasy. A nocny bieg w terenie to gratka dla zawodników lubiących wyzwania i poszukujących nowości. Chociaż nocne biegi zyskują w Polsce coraz większą popularność, organizuje się je głównie na nawierzchniach asfaltowych.

Forma zaprasza do Krostoszowic również miłośników nordic walking. Będą oni rywalizowali na tym samym dystansie, co biegacze. W obu dyscyplinach przewidziano nagrody i puchary dla pierwszych trzech zawodników i zawodniczek w licznych kategoriach wiekowych. Dla wszystkich natomiast ciepły posiłek oraz medal. – Medal będzie piękny, w kształcie gwiazdy – zdradza Marszałkowski. Unikatowe i bardzo starannie wykonane medale to kolejna zaleta biegów Formy i gratka dla kolekcjonerów. Po zawodach i dekoracji zwycięzców rozlosowane zostaną nagrody.

Pytanie, czy warto przyjechać w sobotę do Krostoszowic będzie retoryczne. Jeśli nie po to, by przebiec 10 km w niezwykłych okolicznościach, to chociaż po to, żeby zobaczyć pochód „świetlików” wybiegających z krostoszowickiego lasu… Zapraszamy!

Regulamin

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce