NorafTrail, czyli biegowa eksploracja Beskidu Wyspowego

 

NorafTrail, czyli biegowa eksploracja Beskidu Wyspowego


Opublikowane w pt., 08/08/2014 - 08:40

Garstka imprez w Limanowej, Kierat i... to by było na tyle. Beskid Wyspowy do tej pory był areną ledwie kilku imprez biegowych, podczas gdy ten mało znany górski masyw oferuje biegaczom górskim znacznie więcej atrakcji – z takiego założenia wyszli organizatorzy NorafTrail. Bieg na dystansie 26 km i 64 km odbędzie się 27 września w masywie Mogielicy - największego szczytu Beskidu Wyspowego. 

– Beskid Wyspowy to piękne miejsce, ale mało znane i niedoceniane. Nasza w tym głowa, by biegacze górscy troszkę poznali ten wspaniały zakątek Polski – zapowiada imprezę Agnieszka Faron, organizatorka, właścicielka sklepu Noraf Trail, wieloletnia pasjonatka biegania. 

Krótszy dystans – 26 kilometrowy – dedykowany jest zarówno biegaczom stawiającym pierwsze kroki w biegach górskich, jak i tym, którzy specjalizują się w szybkich, ale krótszych biegach. – To bardzo łagodna, przyjemna trasa, pozbawiona technicznych zbiegów i podbiegów – tłumaczy Faron. 

Z kolei 64 kilometrowy dystans jest już zupełnie inny. – To prawdziwa mieszanka wybuchowa. Będą bardzo łagodne fragmenty, jak i ostre, techniczne zbiegi i mocne podbiegi - opowiada organizatorka. Na dłuższej trasie rozlokowanych będzie 5-6 punktów odżywczych. 

Poza trasami – poprowadzonym zarówno szlakami, jak i nieoznakowanymi ścieżkami – wyjątkową atrakcją biegu będą panoramy widokowe. Z masywiu Mogielicy i Łopienia przy dobrej widoczności i pogodzie widać Gorce i majaczące Tatry. 

Zapisy przyjmowane są na stronie: www.noraftrail.pl 

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce