Nordic Walking: Po punkty i rekreację do Jejkowic

 

Nordic Walking: Po punkty i rekreację do Jejkowic


Opublikowane w czw., 06/03/2014 - 15:10

Spacerujesz z kijkami po Śląsku? W niedzielę 9 marca odwiedź Jejkowice k.Rybnika.  III Jejkowicki Nordic Walking będzie jednocześnie piątą rundą New Balance Korony Śląska Nordic Walking. W ubiegłym roku to właśnie w Jejkowicach padł rekord frekwencji w całym cyklu, a wszystko wskazuje na to, że w tym roku zostanie on poprawiony.

Zawody odbywają się na dwóch trasach o długości 10 km i 5 km. Dłuższą skierowano do zaprawionych nordic walkerów, walczących nagrody i punkty w klasyfikacji generalnej Korony Śląska.

Drugą przeznaczono dla dzieci oraz osób, które nie czują się na siłach, by pokonać pełny dystans. Jak powiedział nam Ireneusz Stachowski, organizator imprezy, trasa nie jest trudna, ma lekkie wzniesienia, ale jest raczej pozioma. – Będzie można się ostro ścigać albo przejść rekreacyjnie, bo widoki są piękne – podkreślił.

Dla zawodników przygotowano liczne nagrody i puchary, które otrzymają zdobywcy pierwszych trzech miejsc w kategoriach wiekowych (po sześć dla każdej płci), rodzinnej, niepełnosprawnych, dzieci oraz mieszkańców Jejkowic. Dla wszystkich przewidziano medale, posiłek oraz losowanie upominków po marszu.

Dlaczego warto wziąć udział w Jejkowickim Nordic Walking?

Ireneusz Stachowski: – Trasa jest leśna, bardzo fajna, ma piękne widoki. Do tego ogromna gościnność mieszkańców Jejkowic, panie pieką pyszne ciasta a miejscowe firmy wędliniarskie sponsorują poczęstunek złożony z ich wyrobów. Będzie też można skorzystać z nowej hali sportowej i pograć w siatkówkę. Sprawdzaliśmy też prognozę pogody - ma być niespotykana o tej porze roku, bo słoneczna i ciepła. Rok temu zawodnicy przedzierali się przez śnieg. Teraz czeka ich bezchmurne niebo i 120C.

W tej chwili zapisanych jest 115 kijkarzy, ale do listy dojdą jeszcze uczniowie miejscowych szkół. Organizatorzy spodziewają się więc ponad 130 osób, co będzie rekordem w cyklu zawodów.

Zapisu można dokonać drogą elektroniczną na adres biuro@monsun.com.pl, na stronie internetowej, osobiście w jednym z miejsc wymienionych w regulaminie lub bezpośrednio przed zawodami. Opłata startowa uiszczona przelewem wynosi 22 zł, w dniu zawodów 30 zł. Dzieci do lat 15 obowiązuje kwota 15 zł. Start o godzinie 11:00.

Organizatorami imprezy są Gmina Jejkowice, Stowarzyszenie Oświatowo - Kulturalne LOGOS z Jejkowic oraz Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Jejkowicach.

Regulamin:

http://chodzezkijami.pl/system/files/2198/original/Regulamin%20III%20Jejkowickiego%20Nordic%20Walking%281%29.pdf?1393581430

Zapisy:

http://www.elektronicznezapisy.pl/events/1168/starts/new

Strona Korony Śląska Nordic Walking:

http://www.koronaslaska.com.pl/

KM

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce