Nowa Dąbrowa pobiegnie „po górach” dla Wiktora

 

Nowa Dąbrowa pobiegnie „po górach” dla Wiktora


Opublikowane w śr., 17/12/2014 - 16:31

W najbliższą sobotę każdy może zostać ponownie św. Mikołajem. Wystarczyć przyjechać do leśniczówki pod Nową Dąbrowę (okolice Wolszyna) i wystartować w Wigilijnym Charytatywnym Crossie Wiecha. Wszystkie pieniądze z opłaty startowej trafią do rodziców chorego Wiktora. Start o godz. 14:00.

– To już druga edycja imprezy. W zeszłym roku pomagaliśmy Małgosi Załuskiej, teraz chcemy wspierać Wiktora z Wolsztyna – mówi jeden z organizatorów imprezy Piotr Skupniewicz. – Chłopak miał wylew krwi do mózgu, jest sparaliżowany i potrzebuje stałej opieki lekarskiej oraz rehabilitacji. Jego rodziców na nią nie stać. Wiktor ma jeszcze czwórkę rodzeństwa, więc sytuacja materialna całej rodziny jest bardzo trudna.

Zdaniem Skupniewicza choć formalnie lista zgłoszeń na bieg została już zamknięta, to każdy kto przyjdzie w dniu imprezy i będzie chciał wystartować na pewno nie zostanie odesłany z kwitkiem. – Liczymy na ponad 200 osób – mówi

Według organizatorów przygotowana przez nich 12- kilometrowa trasa w podwolsztyńskich lasach choć urokliwa jest bardzo wymagająca. – Będzie dużo piachu i jeszcze więcej podbiegów – obiecuje Skupniewicz. – Spokojnie nasz bieg można by uznać za górski.

Taka trasa to nie przypadek. Organizatorom zależało, by biegacze musieli się zmagać, by tak jak Wiktor podjęli ciężką walkę z samym sobą. Każdy kto poradzi sobie ze zmęczeniem może liczyć jednak na cenne nagrody i atrakcje pozasportowe. – Przygotowaliśmy oryginalne, drewniane pamiątkowe medale, oraz ognisko z kiełbaskami – mówi Skupniewicz. – Będą też kolędy, licytacja choinek oraz czterech prac przygotowanych przez niepełnosprawnych uczniów szkoły specjalnej w Wolsztynie – dodaje.

Wigilijny Charytatywny Cross Wiecha w naszym KALENDARZU IMPREZ.

MGEL

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce