Nowa, jeszcze szybsza trasa Orlen Warsaw Marathon

 

Nowa, jeszcze szybsza trasa Orlen Warsaw Marathon


Opublikowane w pt., 06/02/2015 - 10:47

W czwartkowe popołudnie organizatorzy Orlen Warsaw Marathon pokazali nową trasę głównego biegu imprezy. Jak dowodzą, jest ona jeszcze szybsza i jeszcze bardziej płaska.

W ubiegłym roku w stołecznej imprezie padł maratoński rekord na polskiej ziemi – Tadese Tola pokonał dystans 42,195 km w czasie 2:06:55. Ambicją organizatorów jest poprawienie tego wyniku przez uczestników kwietniowej, trzeciej edycji biegu.

W tym celu ograniczono do minimum podbiegi, liczbę zakrętów i przyspieszono drugą połowę dystansu (ponad 20 km po płaskim i „z górki)” Samą trasę poprowadzono przez Śródmieście, Mokotów, Ursynów, Wilanów i Pragę. Po rocznej przerwie królewski dystans powróci także na ulice Starego Miasta.

– W czasie prac nad tegoroczną trasą przeanalizowaliśmy wnikliwie doświadczenia z dwóch poprzednich edycji. Ulepszenia zostały wprowadzone aż na 30 proc. dystansu – mówi Leszek Kurnicki, szef komitetu organizacyjnego ORLEN Warsaw Marathon – Zlikwidowaliśmy większość podbiegów, takich jak np. nielubiany przez zawodników odcinek na ul. Idzikowskiego. To szansa uzyskania rekordowych czasów nie tylko przez czołowych zawodników Elity, ale także okazja do poprawienia wielu rekordów życiowych amatorów - podsumowuje organizator.

Warto zaznaczyć, że trasa zostanie przystosowana także do startu maratończyków na wózkach hand - bike.

Centrum Orlen Warsaw Marathon, czyli Miasteczko Biegaczy oraz najważniejsze miejsce w dniu wydarzenia – brama mety, niezmiennie pozostają na błoniach Stadionu Narodowego. Brama startu znajdzie się na Wybrzeżu Szczecińskim, a maratończycy rozpoczną zmagania z jego wschodniej jezdni.

Oprócz maratonu, tego samego dnia podczas ORLEN Warsaw Marathon zawodnicy wezmą udział także w biegu na 10 km. W przeddzień głównych dystansów, 25 kwietnia, odbędzie się Charytatywny Marszobieg 4,6 km. Trasy pozostałych biegów zostaną ogłoszone w ciągu najbliższych tygodni.

Orlen Warsaw Marathon w naszym KALENDARZU IMPREZ.

Bieg na 10 km Orlen Warsaw Marathon w naszym KALENDARZU IMPREZ.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce