Nowa odsłona Runbertowa. Ruszają zapisy


Opublikowane w śr., 30/09/2020 - 10:36

Już 1 października o godzinie 12:15 wystartują zapisy do 8. Biegu Runbertowa. Imprezę w tym roku czeka kilka nowości, które obejmą m.in. 5-kilometrową trasę. Ze względu na pandemię COVID-19, limit uczestników imprezy to jedyne 250 osób.

Najbardziej zauważalną nowością, która czeka uczestników jest zmieniona trasa. Tym razem start i meta oraz biuro zawodów, znajdować będą się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Kadrowej 9.

Zdaniem wielu bieg w Rembertowie był jednym z najszybszych w Warszawie na tym dystansie i to akurat ma nie ulec zmianie.

– Większość trasy jest bardzo podobna do tej poprzedniej wersji, to wciąż będzie szybki bieg. Musieliśmy zmienić kilometr prowadzący po Akademii Sztuki Wojennej, bo tam nie udało się zorganizować miasteczka biegowego. Nowa trasa nie będzie miała jeszcze atestu, ale będzie dokładnie zmierzona. Jeśli spodoba się uczestnikom, to kto wie czy nie zostaniemy na niej na dłużej. Wtedy wykonamy atest – mówi Rafał Jachimiak, organizator biegu.

Rok temu w Biegu Runbertowa wzięło udział 413 osób, a na liście startowej było ich ponad 500. Teraz ze względów na panujące obostrzenia w wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 250 uczestników w biegu głównym. Tradycyjnie w programie znajdą się też biegi dla dzieci „Mini Runbertów” z maskotką na dystansach od 60 m do 400 m.

– Zapraszamy mieszkańców, wszystkich chętnych i spragnionych biegania, bo to nie jest kolejna wirtualna impreza. Każdy może się sprawdzić i znów poczuć atmosferę zawodów. Chętnych może być wielu, ale mamy ograniczoną liczbę miejsc – dodaje organizator imprezy

Na uczestników czekają koszulki i medale. Ze względów bezpieczeństwa nie będzie tradycyjnego poczęstunku. Organizatorzy przypominają też o noszeniu maseczek w biurze zawodów, czy w strefie startu.

Bieg Runbertowa odbędzie w niedzielę 25 października. Start o godzinie 12:15. Wcześniej bo o 10:20 odbędą się biegi dla dzieci. W ramach imprezy odbędą się 1. Otwarte Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach ulicznych. Szczegóły oraz zapisy na stronie www.runbertow.azs.waw.pl

Organizatorem wydarzenia jest AZS Warszawa wspólnie z Urzędem Dzielnicy Rembertów, m.st. Warszawa. Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Sportu. Wydarzenie wspierają firma PRINTplus, Rembertów Team, BiegnijZwierzu.

źródło: Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce