Nowa trasa i miasteczko Biegu „Policz się z cukrzycą” w Warszawie. "Wyzwanie"


Opublikowane w śr., 23/10/2019 - 09:23

Bieg „Policz się z cukrzycą” to nieodłączny element Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największy jest ten, który co roku odbywa się w Warszawie. W tym roku imprezę czeka mała przeprowadzka.

Stołeczni biegacze pokonywali 5 km w centrum miasta już 13 razy. Cel był zawsze ten sam - zakup pomp insulinowych dla ciężarnych diabetyczek. Byli w tym skuteczni. W latach 2014-2019 udało się zebrać środki na 72 pompy.

12 stycznia już po raz czternasty tysiące osób wybiegnie w pomarańczowych koszulkach przypominając, że ruch jest najlepszym sposobem zapobiegania cukrzycy i wspierać orkiestrową zbiórkę.Wystartują z innego miejsca niż zazwyczaj. Przez kilka lat sygnał do startu rozlegał się ze sceny pod Pałacem Kultury i Nauki. Teraz nie będzie to możliwe. Na Placu Defilad trwa budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

Start i meta biegu zostanie przeniesiona na Plac Teatralny, co spowoduje również korektę trasy.

Na Placu Teatralnym będzie centrum wydarzeń przyszłorocznego WOŚP, ale nie scena. Koncerty i finałowe światełko do nieba odbędą się na Placu Bankowym.

- To dla nas ogromne wyzwanie, które także daje nam możliwość zaplanowania wszystkiego od nowa, poszukania nowych pomysłów i sposobów na to, by nasze styczniowe granie w Warszawie było jeszcze bardziej atrakcyjne - mówi Jerzy Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP.

Strona biegu: www.wosp.org.pl/final/bieg

Nadchodzący finał WOŚP zostanie poświęcony zbiórce na potrzeby dziecięcej medycyny zabiegowej.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce