Noworoczne rekordy Grand Prix CITY TRAIL

 

Noworoczne rekordy Grand Prix CITY TRAIL


Opublikowane w pon., 05/01/2015 - 08:59

We Wrocławiu z dwoma rekordami trasy, a w Katowicach z rekordem frekwencji – tak w rok 2015 wkroczył ogólnopolski cykl biegów przełajowych Grand Prix CITY TRAIL.

Podczas sobotnich zawodów we wrocławskim Lesie Osobowickim Paweł Matner pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 16:10. Z kolei najlepsza wśród pań – Dominika Napieraj – w 18:36. Oba wyniki są rekordami trasy. Linię mety minęły 364 osoby.

Wynik Pawła Matnera jest o 3 sekundy lepszy od poprzedniego rekordu trasy, który należał do Piotra Ślęzaka. Z kolei Dominika Napieraj poprawiła rekordowy czas Danuty Piskorowskiej aż o 35 sekund.

Cykl CITY TRAIL to nie tylko okazja do poprawiania wyników dla osób na co dzień trenujących, ale często również debiut w zawodach. – Kiedyś biegałam, ale nigdy nie startowałam w żadnych zawodach – mówi Kamila, jedna z uczestniczek. – Wystartowałam za namową koleżanki, która biega regularnie w CITY TRAIL od poprzedniej edycji. Bardzo mi się podobało i już czuję, że mój apetyt na biegi rośnie. A jeśli zacznę znów biegać systematycznie, na pewno będę chciała poprawiać wyniki, bo bardzo lubię się sprawdzać.

Nie spada zainteresowanie katowicką edycją ogólnopolskiego cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL. W niedzielnych zawodach nad stawami Janina i Barbara wzięło udział 537 osób. To najlepszy jak dotąd wynik frekwencyjny imprezy w Katowicach. Śląskie miasto jest pod tym względem na trzecim miejscu w Polsce – za Poznaniem i Bydgoszczą.

Zwycięzcą niedzielnego biegu został Piotr Pałka (16:37). Wśród kobiet najszybciej przełajową trasę pokonała Agata Długosz (19:36).

Grand Prix CITY TRAIL to również rywalizacja najmłodszych czyli zawody CITY TRAIL Junior, które odbywają się na dystansach od 300 m do 3 km. W obu biegach wystartowało ponad 180 młodych sportowców.

Kolejne zawody odbędą się w sobotę, 10 stycznia w Lublinie oraz w niedzielę, 11 stycznia w Łodzi i Warszawie.

Więcej informacji o cyklu na stronie www.citytrail.pl.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce