Nowy i bardzo popularny bieg w Grudziądzu

 

Nowy i bardzo popularny bieg w Grudziądzu


Opublikowane w pt., 03/10/2014 - 15:25

Na biegowej mapie Polski pojawia się kolejna impreza. Konkurencję ma sporą, bo odbywa się na bodajże najpopularniejszym dystansie w naszym kraju. Debiut może jednak wypaść okazale, gdyż drogą intranetową zapisało się już dużo ponad 300 osób. Grudziądz zaprasza na swoją 10-kilometrową trasę.

W niedzielę odbędzie się pierwsza edycja Grudziądzkiej Dziesiątki. Miasto do tej pory znane było z imprez upamiętniających legendarnego Bronisława Malinowskiego ( Półmaraton śladami Bronisława Malinowskiego oraz Międzynarodowe Biegi im. Bronisława Malinowskiego). Nowa impreza postawiła zwrócić się ku rzece i w tamtych okolicach zorganizować swoje zmagania. Co ciekawe, Grudziądzka Dziesiątka odbywa się zaledwie tydzień po Biegach im. B. Malinowskiego, w których bieg główny toczy się również na dystansie 10 000 metrów.

Start i meta Grudziądzkiej Dziesiątki znajdować się będzie w Klubie Wioślarskim „Wisła” w Porcie Schultza.  Jest to nowo utworzone miejsce. Chcieliśmy pokazać zrewitalizowane miejsce. Myślę, że jest to idealna lokalizacja na taki bieg. Start i finisz może wyglądać tu bardzo ładnie  mówi Paweł Rogowski współorganizator biegu.

Impreza cieszy się dużym powodzeniem. Chęć startu zgłosiło 350 biegaczy z całej Polski. Myśleliśmy że będzie mniej chętnych. Liczyliśmy na 200 osób. W momencie zamykania list było 350 biegaczy. Cały czas jednak dzwonią do nas ludzie i pytają, czy jest możliwość startu. Myślę więc, że frekwencja może być spora. Rejestrować będzie się można w sobotę i niedzielę  mówi Paweł Rogowski.

Nadwiślańskie tereny mają być dla biegaczy sporą atrakcją. Niedawno ze względów bezpieczeństwa został zmieniony jeden z fragmentów biegu. Trasa nie jest trudna. Jest jeden 500- metrowy podbieg, z którym, jak sądzę, uczestnicy dadzą sobie radę. Później nie ma już takich górek, tylko ta jedna może zadziwić niektórych. Korekta trasy spowodowana była tym, że wolniejsi biegacze mogli się przeciąć z czołówką. Teraz nie ma już możliwości spotkania się podczas biegu – dodaje nasz rozmówca.

Na uczestników czekają medale, nagrody oraz posiłek regeneracyjny. Oprócz nagród w klasyfikacji generalnej i wiekowej prowadzona będzie również klasyfikacja w kategorii „Najlepszy Grudziądzanin/Najlepsza Grudziądzanka”.

Bieg odbędzie się w niedzielę 5 października. Biuro zawodów będzie się mieścić w Klubie Wioślarskim „Wisła” przy ul. Portowej 8 i będzie czynne w sobotę od 16.00 do 20.00 oraz niedzielę od 8:30 do 10:30. Bieg rozpocznie się o 11.00  

Organizator

Regulamin

Trasa

Opłata: 60 zł w dniu zawodów.

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce