Nowy ultramaraton w Górach Stołowych. Po biegu „integracja zawodników”

 

Nowy ultramaraton w Górach Stołowych. Po biegu „integracja zawodników”


Opublikowane w pt., 21/11/2014 - 23:39

Pomysł na Zimowy Ultramaraton Hrabstwa Kłodzkiego zrodził się w zeszłym roku, gdy organizatorom zawodów na nartach biegowych zabrakło śniegu i zimy.

- Organizujemy cykliczną imprezę Bieg Ulicami Miasta. Jej uczestnicy pokonują trasy na biegówkach lub maszerując z kijkami. Wszystko się udało w 2012 r., podczas pierwszej edycji BUM, ale w kolejnych latach nie było zimy. Nie chcieliśmy odwoływać zawodów, a nie można było rozegrać rywalizacji nart biegowych. Wariantem zastępczym było więc bieganie. Okazało się, że są zapaleni biegacze, którzy nie rezygnują ze swojej pasji nawet zimą - mówi Wiesława Zagaja ze Stowarzyszenia Razem, które organizuje ZUHK.

Bieg, który zastępował narty odbywał się po płaskiej trasie w mieście. W tym roku organizatorzy przygotowali opcję dla zaawansowanych biegaczy górskich. Do opracowania marszruty zaprosili Krystiana Ogłego i w wyniku tej współpracy zaproponowali 67-kilometrowy bieg prowadzący pętlą z Dusznik Zdrój przez Zielone Ludowe, Dańczów, Kudowę-Zdrój, Błędne Skały, Radków, Polanicę-Zdrój Piekielną Górę, Szczytną, Stare Bobrowniki i z powrotem do Dusznik. W sumie do pokonania będzie 2200m przewyższeń w limicie 15 godzin.

- To na pewno nie będzie łatwy bieg. Nie tylko ze względu na przewyższenia, ale przecież w warunkach zimowych dukty leśne nie będą ubite. Ruszamy o 5:00 rano, kończymy o 20:00. Najlepsi zawodnicy zakończą zmagania koło 11:00, najdalej 12:00 - dodaje organizator.

Zapisy już ruszyły, a na liście znalazły się takie nazwiska jak Ewa Majer i Marcin Świerc. Warunkiem dopuszczenia do biegu jest wykazanie się przynajmniej 1 górskim biegiem na dystansie 40km. Zapowiada się więc wysoki poziom rywalizacji w kameralnym gronie. Limit uczestników wynosi 230 osób.

- Po drodze mijamy 5 gmin i każda z nich przygotuje atrakcyjny program towarzyszący. W mieście toczy się nasza dotychczasowa impreza, w górach biegną ultramaratończycy. Wieczorem przewidujemy integrację zawodników - zachęca do przyjazdu organizator

Wpisowe do końca roku wynosi 180 zł, później sukcesywnie rośnie, a w dniu zawodów wyniesie 250zł. Bieg odbędzie się 14 lutego 2015 r.

Szczegóły w naszym KALENDARZU BIEGÓW.

IB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce