„Oczko” Knurowa: Ukraińcy podnieśli poprzeczkę

 

„Oczko” Knurowa: Ukraińcy podnieśli poprzeczkę


Opublikowane w wt., 01/10/2013 - 15:56

W Knurowie po raz 21. odbył się Międzynarodowy Bieg na dystansie 10 km. W ramach tej rywalizacji przeprowadzono również XVIII Mistrzostwa Polski Górników. Emocji nie brakowało za sprawą kilku Ukraińców, którzy podnieśli poprzeczkę. Bieg był także dobrą promocją sportu wśród mieszkańców miasta.   

W zawodach wystartowało prawie 400 osób. Frekwencja może byłaby większa jednak dzień zawodów, czyli niedziela 29 września obfitował w różne biegi, a zwłaszcza w Maraton Warszawski. Chociaż i do Berlina spora grupa biegaczy z Polski zawsze się wybiera. W Knurowie jednak już od prawie 21 lat pod koniec września odbywa się bieg na 10 kilometrów. - Sam kiedyś biegałem po zawodach w różnych miastach, ale pewnego dnia wpadłem na pomysł, żeby tu coś zorganizować. W pierwszej edycji wystartowało sto osób, później przychodzili kolejni - mówi Czesław Nowak organizator biegu. Przy okazji imprezy głównej rozgrywane są Mistrzostwa Polski Górników. Frekwencja w tej klasyfikacji stale rośnie. W zeszłym roku wystartowało 90 górników.  Pomysłodawcę zawodów cieszy także inny fakt: - Kiedyś na tych zawodach startowało 9 kobiet, a teraz było prawie 80 – dodaje Czesław Nowak.

Bieg  zdominował zawodnik z Ukrainy Andrzej Staszinski, który w zeszłym roku był tu drugi. Zdecydowanie prowadził już na półmetku i nie oddał zwycięstwa do końca powiększając przewagę nad drugim Arturem Kernem do przeszło minuty. Dużo ciekawszy był pojedynek o zwycięstwo wśród kobiet. Ostatecznie zwyciężyła Ewa Kucharska, która „tylko” o 23 sekundy wyprzedziła znaną biegaczkę górską Dominikę Wiśniewską-Ulfik.

Mistrzem Polski Górników został Grzegorz Szulik z klubu MOSiR Jastrzębie Zdrój, który 10 km pokonał w 0:33:27. Dla najlepszych zawodników przewidziane były nagrody pieniężne (wśród mężczyzn 700 zł, wśród kobiet 600 zł) oraz puchary. Oprócz tego uczestnicy po biegu dostawali medale, wodę, soki,  piwo, wodę i różne pamiątki związane z biegiem.   

Wyniki:

 Klasyfikacja mężczyzn:
1. STASZINSKI Andrzej UKR 0:30:46
2.KERN Artur POL 0:31:42
3.CIEPŁAK Marcin POL 0:32:23

Klasyfikacja kobiet:
1.KUCHARSKA EWA  0:36:03
2. WIŚNIEWSKA – ULFIK Dominika 0:36:26
3. BRYCH-PAJĄK Ewa 0:37:29

RZ

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce