Od 11 lipca zapisy do IV Dychy Drzymały. Był falstart

 

Od 11 lipca zapisy do IV Dychy Drzymały. Był falstart


Opublikowane w pt., 11/07/2014 - 13:49

Dziś, tj w piątek 11 lipca godzinie 20:00 startują zapisy do IV Dychy Drzymały. Impreza odbywająca się w niewielkich Rakoniewicach w Wielkopolsce cieszy się dużym zainteresowaniem, w czym niewątpliwie pomagają ciekawa historia patrona, perfekcyjna organizacja biegu oraz wyjątkowo niska kwota wpisowego.

Historia biegu pokazuje, że rejestracje do biegu trwają krótko. W zeszłym roku 1000 pakietów startowych rozeszło się w nieco ponad tydzień. Tegoroczne zapisy niespodziewanie rozpoczęły się już wczoraj (w czwartek), ale był to falstart.

 Firma prowadząca zapisy przez pomyłkę otworzyła je na ok. 10 minut. W tym czasie zapisało ponad 120 osób. Był to psikus. Jednak skoro w takim krótkim czasie chęć udziału w biegu zgłosiło tylu biegaczy, to nie wiem, co będzie dziś. Może już w poniedziałek nie będzie wolnych miejsc. Tydzień to chyba maksymalny czas zapisów  mówi powiedział nam Krzysztof Krawczyk, dyrektor biegu.

Co ciekawe, osoby, które wykorzystały błąd informatyków, pozostały na liście startowej. Zdaniem organizatorów wykorzystały bowiem ofertę „first minute”.

Impreza należy do jednych z najtańszych w kraju. Opłata startowa wynosi tu zaledwie 10 zł. Oznacza to, że każdy kilometr uczestnicy pokonają za symboliczną złotówkę. – Jest to kwestia pozyskania sponsorów, ale nie tylko. Sam uczestniczę w biegach i różne pakiety startowe już otrzymywałem. My zrezygnowaliśmy z szeroko rozumianego pakietu. Dbamy o bieg i jego oprawę. Biegacze otrzymują wszystko co powinni. Nie ma zbędnych gadżetów. Nie ma kolejnej koszulki lub kolejnego kubka. Zamiast tego jest dobrze wykonany medal i perfekcyjnie zorganizowana impreza – opisuje Krzysztof Krawczyk.

Starterem biegu jest tradycyjnie prawnuk Michała Drzymały – Tadeusz, który jest sołtysem wsi Drzymałowo. Osada położona jest kilometr od Rakoniewic. Sama impreza wrosła w okoliczny krajobraz. – Jest to prawdziwe święto dla Rakoniewic. Można tu poczuć naszą gościnność. Czasami w większych miastach bieg odbywa się gdzieś na uboczu lub patrzy się na niego niechętnie. Tu wszyscy żyją imprezą. Biegacze mogą czuć się jak goście, a nie jak intruzi. U nas nikt się nie przejmuje tym, że jest objazd. Każdy wie, dlaczego został zorganizowany, choć oczywiście zdarzają się wyjątki. Atmosfera jest jednak wspaniała – przekonuje Krzysztof Krawczyk.

W ubiegłym roku w Biegu Drzymały w Rakoniewicach wystartowało 1255 biegaczy. – Prawie trzystu zawodników uczestniczyło w Mistrzostwach Polski Straży Pożarnej. Oni rejestrują się przez swoje komendy wojewódzkie, Dlatego też w tym roku wystartować może u nas ok. 1300 biegaczy – dodaje dyrektor biegu.

IV Bieg Drzymały odbędzie się 5 października 2014 roku. Zapisy do biegu (te właściwe) startują dziś o godz. 20:00. Na biegaczy czeka 1000 (a raczej już tylko 880) pakietów startowych. Kto pierwszy, ten lepszy.

Organizator

Regulamin

Zapisy

Trasa

RZ

fot. Organizator

---------------------------------------------------------------

AKTUALIZACJA - zapisy zakończone! komunikat organizatora:

To co się wydarzyło przez ostatnie 15 godzin przejdzie do historii naszego miasteczka. Dziękujemy Wam drodzy przyjaciele za TAKIE zainteresowanie naszym biegiem. Czekamy na WAS już z utęsknieniem i obiecujemy ugość najlepiej jak umiemy. Tym którym się nie udało zapisać zapraszamy w 2015 roku na jubileuszową edycję Dychy Drzymały. DZIĘKUJEMY !!!

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce