Od "piątki" do "połówki". 3. Bieg Sądeczan z medalami dla wszystkich i upominkiem w pakiecie!

 

Od "piątki" do "połówki". 3. Bieg Sądeczan z medalami dla wszystkich i upominkiem w pakiecie!


Opublikowane w pt., 13/05/2016 - 13:07

Trwają zapisy do 3. Biegu Sądeczan, który 12 czerwca organizujemy w Starym Sączu. Chętnych do sprawdzenia się w nowej, trzyetapowej formule nie brakuje. Są i tacy, który wybierają jedną ze składowych całej konkurencji - oni też otrzymają swój medal!   

Przypomnijmy, że do tej pory Bieg Sądeczan rozgrywany był na dystansie 10 km. Tym razem do pokonania będzie dystans półmaratonu, ale rozłożony na trzy etapy, liczące kolejno po 5, 6 i 10 km. Wszystko w odstępach czasowych, pozwalających odzyskać siły przed kolejnym startem. 

Zwycięzcą całej imprezy zostanie ten zawodnik i ta zawodniczka, którzy uzyskają najlepszy łączny wynik we wszystkich trzech startach. Na najlepszych - także w kategoriach wiekowych i kat. specjalnej "Najlepszy Biegacz Małopolski" - czekają wysokie nagrody pieniężne. Zawodnicy, którzy choć jeden z biegów - piękny, historyczny medal oraz upominek niespodziankę! To nowości.

Na liście startowej 3. Biegu Sądeczan jest już m.in. Bogdan Dziuba, który rok temu w Starym Sączu zajął 7. miejsce. Jak doświadczony zawodnik i organizator imprez ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza ocenia wprowadzone w imprezie zmiany?

- Pamiętam, że trasa ubiegłorocznego biegu była zróżnicowana, zarówno pod względem biegowym jak i turystycznym. Rywalizowaliśmy na zróżnicowanym podłożu, a nie tylko na ulicy i asfalcie jak w większości imprez. Dobrze, że są takie zawody. Sam jestem ciekawych tych zmian. Te trzy biegi wydają się być ciekawą propozycją. Łącznie pokonamy 21 km, ale chyba wolałbym za jednym razem pobiec półmaraton niż rozłożyć ten wysiłek na części. Ważna będzie regeneracja - zauważa pan Bogdan. Dodaje, że impreza w Starym Sączu to dobre przygotowanie dla tych osób, które planują starty w konkurencji Iron Run podczas PZU Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju czy w biegach ultra. Sam w Krynicy zamierza pobiec w tym roku równie wymagający Koral Maraton.

W biegu zobaczymy też Mateusza Golonkę. Biegacz z Gorlic w połowie kwietnia zajął niedawno wysokie, bo 12. miejsce w półmaratonie w Belgradzie.

- Czuję trochę niedosyt, bo zabrakło mi trochę ponad minuty, żeby być w pierwszej „dziesiątce”. Pierwsze 12. kilometrów minęło mi szybko, praktycznie jak nigdy dotąd. Druga część dystansu to już jednak lekki kryzys. Chyba upał dał się we znaki. Sama też trasa była ciężka; Kenijczyk, który wygrał maraton biega ten dystans na poziomie 2:12, a tu zanotował wynik 2:23.59 - wspomina doświadczony biegacz, Ambasador Festiwalu Biegów. 

Na Bieg Sądeczan, w którym wystartuje po raz pierwszy, Mateusz ma nieco inny plan niż Bogdan Dziuba. 

- Nie wystartuję we wszystkich trzech biegach Biegu Sądeczan, choć formuła takiego trójboju jest ciekawa. Już kiedyś myślałem o tym żeby wystartować w Iron Run, ale póki co ze względu na urazy, które mnie trapią musiałem odpuścić. Kto wie jednak co będzie w przyszłości. Chce się za to sprawdzić na 10 km (można wystartować na wybranym dystansie - red.), chcę zaliczyć jak najwięcej imprez w ramach Grand Prix Małopolski - zapowiada Mateusz Golonka.   

3. Bieg Sądeczan ruszy 12 czerwca o godzinie 9:35 od biegu na 5 km. Kolejne serie zaplanowaliśmy na godz. 13:00 i 16:00. Ostatnia z serii - bieg na 10 km - zaliczana będzie do klasyfikacji Grand Prix Małopolski w sezonie 2016.  

Centrum zawodów zlokalizowane będzie w okolicach Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną, do 10 czerwca do godz. 9. W biurze zawodów udostępnionych będzie tylko 50 pakietów startowych.

3. Bieg Sądeczan wpisuje się ponownie w program Zjazdu Sądeczan, dorocznego spotkania mieszkańców - obecnych i byłych z terenu Sądecczyzny. Organizatorzy wydarzenia - Fundacja Sądecka - zapowiada szereg atrakcji, z koncertem Lachersów włącznie. Polecamy i zapraszamy!  
 
Szczegółowe informacje o 3. Biegu Sądeczan: TUTAJ

Szczegółowe informacje o Grand Prix Małopolski 2016: TUTAJ

Zapisy: TUTAJ

RZ

fot. Bartłomiej Trela / PokonajAstme.pl


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce