Olsztyn pobiegł noworocznie. Na piątkę [ZDJĘCIA]

 

Olsztyn pobiegł noworocznie. Na piątkę [ZDJĘCIA]


Opublikowane w wt., 21/01/2014 - 16:06

W sobotę w olsztyńskim parku im. Janusza Kusocińskiego zorganizowano chyba jeden z ostatnich Biegów Noworocznych w tym roku. Celem organizatorów było zachęcenie olsztynian do aktywnego wkroczenia w nowy rok. Wyszło na piątkę.

Jedynym minusem była temperatura poniżej zera (około -6C). Zima jednak pokazała swoje piękniejsze oblicze, bo pomimo chłodu świeciło mocno słońce. Zachęciło to do przyjścia na start około 150 osób. Do pokonania mieli dystans 5 km, czyli dwa okrążenia prowadzące parkowymi alejkami.

Jako pierwszy na metę przybiegł Paweł Pszczółkowski, który o prawie dziesięć sekund wyprzedził drugiego zawodnika. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Jackiewicz, która w klasyfikacji generalnej zajęła wysokie 15. miejsce.

Oprócz biegu głównego rozegrano też wyścigi młodzieży szkolnej na dystansach 500 i 1500m. Lekkoatleta, którego imię nosi miejscówka imprezy, czuwał nad sportową rywalizacją i dobrą zabawą. Jak relacjonuje organizator, impreza przebiegała w rodzinnej atmosferze. Na osoby, które kończyły zawody czekały pączki, które tak jak biegacze zdążyły jednak lekko zmarznąć.

Jak zapowiedziano już wcześniej, nie była to ostatnia impreza biegowa zorganizowana przez nich w Olsztynie w 2014 r. Trzymamy kciuki za powodzenie planów, wszak postanowienia noworoczne trzeba realizować.

Wyniki biegu głównego – 5 km:

Kobiety
1. JACKIEWICZ Monika - 18:43
2. WOŁYNIEC Emilia - 20:48
3. REGLIŃSKA Joanna - 21:40.

Mężczyźni
1. PSZCZÓŁKOWSKI Paweł - 15:54
2. WOJCIECHOWSKI Maciej - 16:02
3. SULEWSKI Krzysztof - 16:51

RZ

Fot. organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce