Olsztyn wkroczy biegowo w 2014 r. Dołączysz?

 

Olsztyn wkroczy biegowo w 2014 r. Dołączysz?


Opublikowane w czw., 16/01/2014 - 15:24

Niedzielną „Noworoczną Piątką” Olsztyn wkroczy biegowo w nowy rok. Miejscem zmagań będzie park w centrum miasta. Chętnych do zabawy z pewnością nie zabraknie, akces do imprezy zgłosiło już 185 osób. Kolejne będą to mogły zrobić już tylko w dniu zawodów. 

Impreza organizowana jest po raz pierwszy. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Olsztyna.

– Pomysł na bieg narodził się kilka miesięcy temu. Pomyśleliśmy, że warto rozpocząć rok aktywnie i stworzyć szybko okazję do wcielenia w życie noworocznych postanowień. Impreza ma zachęcić osoby, które nigdy nie brały udziału w zawodach, nie tylko biegowych, żeby spróbowały swoich sił w sporcie. Jeśli zostaną biegach, będą później zrobić słynny bilans otwarcia i ocenić swój potencjał. W kolejnych biegach, które planujemy przygotować w tym roku, będzie można porównać swoje wyniki – zachęca Adam Dowgird współorganizator imprezy z grupy WKR FAN, która już od 10 lat organizuje w mieście zawody sportowe, głównie kolarskie. – Doświadczenie organizatorskie mamy – zapewnia. 

Zawody odbędą się w parku im. Janusza Kusocińskiego. Start i meta znajdować się będą na tyłach Wodnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego „Aquasfera” przy Al. Marszałka J. Piłsudskiego, na wysokości numeru 69b. Początek rywalizacji zaplanowano na godz. 10:00. Zanim jednak biegacze ruszą na trasę, specjaliści zadbają o dobre przygotowanie się do zawodów.

– Trasa prowadzi praktycznie cały czas po płaskim terenie. Do pokonania będą dwie pętle. Atutem tej lokalizacji jest to, że znajduje się w centrum miasta i łatwo tam dotrzeć. Lokalizacji sprzyja też utrzymaniu trasy, mimo kapryśnej pogody alejki na pewno będą w dobrym stanie. Gdybyśmy zorganizowali bieg w lesie, to trasa byłaby nie odśnieżona, na ulicach z kolei mogłaby się pojawić sól. Tu sypie się tylko piasek – dodaje Adam Dowgird.

Oprócz biegu głównego w programie zawodów są jeszcze dwa biegi towarzyszące: dla dzieci w wieku 9 lat i młodsi na dystansie 250m oraz młodzieży w wieku 10-16 lat, na dystansie 1,5 km.

– Na tę chwilę frekwencja w tych biegach jest skromna. Dlatego będziemy pracować u podstaw, by biegi dla najmłodszych były coraz bardziej popularne. Mamy pomysły na przyciągnięcie młodzieży i zachęcenie ich do uprawiania sportu wspólnie z rodzicami. Chcemy postawić na familijność zawodów – zapowiada Adam Dowgird. Zachęcając do startu wszystkich chętnych dodaje, że na uczestników będzie czekać na mecie słodki poczęstunek. Najlepsi otrzymają puchary.

Zapisy elektroniczne do zawodów już się zakończyły, jednak będzie można się zapisać jeszcze w biurze zawodów. Będzie ono zlokalizowane w centrum „Aquasfera”. Dla tych, którzy nie lubią stać w kolejkach, zapisy prowadzone będą już w sobotę w godzinach 17:00-19:00.

Wpisowe do biegu głównego to 35 zł (dorośli) oraz 30 zł (niepełnoletni). W biegu młodzieżowym wynosi ono 25 zł, w biegu dzieci - 5 zł. Uczestnicy imprezy będą mogli skorzystać z szatni, depozytu oraz parkingu przed centrum „Aquasfera”.

– Listę startową imprezy zamkniemy na pół godziny przed startem biegu głównego. Liczymy na przekroczenie liczby 200 uczestników – kończy organizator. 

Organizator:

http://www.wkrfan.pl

Regulamin: http://www.wkrfan.pl/zalaczniki/articles/1173/Regulamin_Bieg_Noworoczna_Piatka_Olsztyn_2014.pdf

RZ

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce