Orientacja w wersji ekstremalnej: Ruszyły zapisy na Wielką Wyrypę

 

Orientacja w wersji ekstremalnej: Ruszyły zapisy na Wielką Wyrypę


Opublikowane w wt., 17/06/2014 - 12:11

Biegiem lub rowerem w dzikim i malowniczym zakątku Polski? Można już zapisywać się na piątą edycję Ekstremalnego Rajdu na Orientację Izerska Wielka Wyrypa. Impreza zostanie rozegrana w dniach 15 – 17 sierpnia, a bazą wypadową będzie miasto Lubań, położone malowniczo nad rzeką Kwisą na Pogórzu Izerskim.

Startujący do wyboru mają aż pięć tras. Piechurzy mogą zmierzyć się z dystansem 100, 50 i 25 km.

Rowerzyści zaś swoje siły sprawdzą na dystansie 150 lub 75 km. 100 i 50-kilometrowa trasa piesza oraz 150-kilometrowa trasa rowerowa zaliczana jest do Pucharu Polski w Maratonach Pieszych i Rowerowych na Orientację.

Zawody rozgrywane są w oparciu o zasadę scorelauf, co oznacza, że najważniejsze będzie znalezienie wszystkich punktów kontrolnych i ich zaliczenie, a na drugim miejscu czas, w jakim udało się to zrobić. Liczyć się będzie zatem nie tylko wytrzymałość fizyczna, ale też (albo przede wszystkim) umiejętność czytania mapy i sprawnego nawigowania.

Nie trzeba się jednak ani ścigać, ani być genialnym nawigującym, aby wyjechać z Izerskiej Wyrypy uśmiechniętym od ucha do ucha. Można potraktować imprezę turystycznie i rekreacyjnie. Jej celem jest bowiem promocja mało znanego w Polsce regionu – Pogórza Izerskiego i Gór Izerskich, które urzekają pięknem i dzikością krajobrazu. Udział w tym rajdzie dzięki świetnie zaprojektowanym trasom na pewno przekona wszystkich uczestników, że warto w tym regionie spędzić nieco więcej czasu.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli w tym roku: Starosta Powiatu Lubańskiego Walery Czarnecki oraz Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie internetowej www.izerskawyrypa.org

Do zobaczenia w sierpniu!

Organizatorzy

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce