Orientuj się i wywalcz puchar UNTS

 

Orientuj się i wywalcz puchar UNTS


Opublikowane w sob., 11/10/2014 - 11:41

Jeszcze tylko do jutra trwają internetowe zapisy do kolejnej edycji UNTS Cup, czyli zawodów w biegu na orientację na średnim dystansie oraz w sprincie. Na uczestników czekają dwa dni zmagań z mapą i kompasem w ręku.

Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Sportowe organizuje wiele imprez popularyzujących bieganie na orientację takich jak Szybki Mózg czy Warszawa Nocą. UNTS Cup to kolejne zawody proponowane przez stołeczny klub. Tym razem jednak poprzeczka zostanie podniesiona wyżej. – Szybki Mózg i Warszawa Nocą to są trochę takie zawody treningowe dla osób, które regularnie biegają oraz dla tych, które chcą miło spędzić popołudnie w środku tygodnia. Natomiast UNTS Cup ma trochę większą rangę. Chociaż jest to impreza o zasięgu regionalnym, to z uwagi na termin, czyli późną jesień, w kalendarzu nie ma dużej konkurencji ze strony innych imprez i  przyjeżdża do nas wielu zawodników z całej Polski. A w  poprzednich edycjach startowali tu  nawet uczestnicy z zagranicy. Rok temu biegli tu Szwedzi, a dwa lata temu Belgowie. Rywalizacja odbywa się w podziale na kategorie wiekowe a nie na Zuchwałych czy Profesjonalistów, jak to ma miejsce w naszych innych imprezach. Jednak dla osób, które nie są jeszcze dobrze zaznajomione z bieganiem na orientację, zostawiliśmy takie nazwy tras, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Jacek Morawski kierownik zawodów.    

Na uczestników UNTS Cup czekają dwa dni rywalizacji. Pierwszego dnia miłośnicy biegów na orientację  będą się zmagać w Młodzieszynie. Część uczestników zna już tereny tamtejszych sosnowo-dębowych lasów z czerwcowych mistrzostw Polski. Natomiast drugiego dnia na biegaczy czeka sprint w Warszawie wzdłuż ulicy Nowy Świat od Al. Jerozolimskich do Hotelu Bristol na północy oraz stromą skarpą wiślaną o wysokości 30m.

– W Młodzieszynie teren jest znany w mistrzostw Polski, ale na pewno inaczej go wykorzystamy. Również dzięki scenerii lasu, nikt nie będzie miał poczucia, że jest w tym samym miejscu. Inaczej bowiem biega się w lesie jesienią, gdy opadną liście. Pamiętam, że w czerwcu wegetacja była naprawdę bujna. Dodatkowo rośnie tam bardzo dużo takich drzew liściastych o wysokości do trzech metrów. Stworzyły one zwartą ścianę lasu. Było ciężko się poruszać, bo widoczność była ograniczona. Teraz pod tym względem będzie dużo lepiej, ale wciąż start tam to wyzwanie - mówi Jacek Morawski i dodaje – W Warszawie natomiast wykorzystamy skarpę i to będzie największe utrudnienie. Jednak ten teren jest ciekawy i wymagający. Zabudowa jest tam bardzo nieregularna. Szykuje się więc dobra zabawa.

Zawody odbędą się w sobotę 18 października (Młodzieszyn) i niedzielę 19 października w Warszawie. Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną się do 12 października. Jednak, jak zapewniają organizatorzy, rejestracja będzie możliwa także w dniu zawodów. W ubiegłym roku  w zawodach wystartowało 300 osób.

W sobotę centrum imprezy będzie się znajdować na łące we wsi Leontynów k. Młodzieszyna. Start pierwszego zawodnika nastąpi o godzinie 11. W niedzielę biuro biegu przeniesie się do Liceum Ogólnokształcące przy ul. Smolnej 30. Start o godzinie 10.

Podczas ostatniego dnia zmagań odbędą się Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w sprinterskim biegu na orientację. Każdego dnia specjalny puchar UNTS będzie wręczany najlepszemu zawodnikowi i zawodniczce z najliczniej obsadzonej kategorii wiekowej.

Organizator

Regulamin

Zgłoszenia

Mapy

RZ

fot. Organizator

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce