Orlen Warsaw Marathon 2014: Dakarowcy z biegaczami [WIDEO]

 

Orlen Warsaw Marathon 2014: Dakarowcy z biegaczami [WIDEO]


Opublikowane w czw., 06/03/2014 - 10:02

Wspólny bieg z uczestnikami imprezy potwierdzili zawodnicy Orlen Team: Jacek Czachor, Marek Dąbrowski i Jakub Przygoński.

Jacek Czachor dołączy do uczestników charytatywnego marszobiegu „Biegam bo Lubię – pomagać”, który w przeddzień imprezy wystartuje z Placu Zamkowego.

– Nie pobiegniemy maratonu, bo to by mogło skończyć się dla nas tragedią. Ale udział w mniejszym, charytatywnym marszobiegu, z rodziną, jest formą rozgrzewki przed biegami głównymi, w których na pewno koledzy wezmą udział – powiedział Jacek Czachor, goszcząc wraz z kolegami z dakarowego zespołu Orlen Team w porannym programie TVP2 „Pytanie na Śniadanie”.

– Bieganie jest fajnym sportem, bo rozwija wydolność. Tak jak jazda na rowerze, pływanie czy squash, które trenuję, poza oczywiście jazdą na motocyklu – stwierdził motocyklista Jakub Przygoński, który wraz z Markiem Dąbrowski, kierowcą z samochodowej załogi Jacka Czachora stanie na starcie biegu na 10 km. – Startujemy razem z maratończykami z Wybrzeża Szczecińskiego, ale w przeciwnym kierunku. Na pewno będziemy szybciej na mecie – dodał 6. zawodnik tegorocznego Rajdu Dakar. Debiutując w imprezie Czachor i Dąbrowski zajęli doskonałe 7. miejsce.   

W telewizyjnym programie Dąbrowski i Czachor również zapowiedzieli obecność na charytatywnym marszobiegu. – Wspomagamy Rodzinne Domy Dziecka i na pewno stawimy się na starcie. Będzie super atmosfera – powiedział Dąbrowski. Zachęcając do udział w konkurencji głównej imprezy, czyli maratonie, przypomniał, że można się do niego przygotować na bezpłatnych treningach, które odbywają się w 7 polskich miastach.

GR

Źródło: TVP2 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce